Jak dostać kredyt? 5 najczęściej wymaganych dokumentów przez banki

Otrzymanie kredytu w banku jest często bardzo wymagającą i czasochłonną czynnością. Samo składanie dokumentów i ich ilość może przytłoczyć niejednego klienta, zwłaszcza że różne banki, mogą mieć inne wytyczne odnośnie ich przyznawania. Niewątpliwie składanie papierów jest zmorą każdego kredytobiorcy, dlatego warto wiedzieć, co trzeba przygotować, chcąc ubiegać się o kredyt.

(więcej…)

Pożyczka pozabankowa na miesięczne raty

Potrzebna mi pilnie pożyczka w wysokości 5000 zł na miesięczne raty i możliwie jak najbardziej niskie. W zależności od wysokości rat termin spłaty może być na 10-12 miesięcy, jego zabezpieczenie może również stanowić samochód osobowy, jednak tak bym mógł nim normalnie jeździć.

Jeśli szukamy pożyczki pozabankowej w wysokości 5000 zł drogą pozabankową, z możliwie najtańszymi ratami to w skrócie wyglądać to będzie w następującej kolejności: Provident (opcja przelew), Vanquis Bank, Takto Finanse. (więcej…)

Pożyczka 5000 zł na 2 miesiące

Potrzebuję pożyczyć 5000 zł na okres 2 miesięcy, może być nawet z wyższym oprocentowaniem ale ważne abym mógł pożyczkę szybko spłacić. W zastaw mogę zaproponować samochód marki BMW o wartości 12 000 zł, jednak z możliwością jego użytkowania. Jestem z okolic Poznania.

Jedyną znaną nam firmą która udziela pożyczek pod zastaw samochodu jest firma Motopożyczka i oferuje ona swoje usługi na terenie całej Polski. Oczywiście aby uzyskać w firmie pożyczkę musimy spełnić określone warunki, które głównie dotyczą samego pojazdu, stanowiącego zastaw pożyczonej kwoty. (więcej…)

Kredyt dla firm 30 tyś zł pozabankowo

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i mam problem z uzyskaniem kredytu bankowego z powodu negatywnego BIK. Interesuje mnie zakup nowej maszyny i wiem że tylko pozabankowo mogę uzyskać taką kwotę – mowa tu o 30 000 zł z okresem spłaty 12-18 miesięcy. Które firmy pozabankowe udzielają takich dużych kredytów pozabankowych, nie weryfikując przy tym BIK?

Jeśli zdecydujemy się zaciągnąć taki kredyt firmowy pozabankowo musimy wiedzieć o tym że ładujemy się w ogromne koszta a w tym przypadku przekroczą one zdecydowanie dwa razy to co pożyczyliśmy czyli nie dość że będziemy musieli oddać kwotę którą pożyczyliśmy to poza tym jeszcze raz taką kwotę a być może nawet większą. Poza tym musimy wiedzieć że w zasadzie dosyć mało jest firm które udzielają tak wysokich kredytów gotówkowych. (więcej…)

Kredyt na samochód od osoby prywatnej

Chciałbym wziąć kredyt samochodowy na samochód marki Audi A6 z 2011 roku o wartości około 80 tyś zł. Posiadam wkład własny w wysokości 20 tyś zł, samochód będzie kupowany od osoby prywatnej. Okres kredytowania to 48 lub 60 miesięcy uzależniony od wysokości raty miesięcznej. Kredyt na samochód chciałbym wziąć wspólnie z małżonką, łączny nasz dochód to 6000 zł.

Przy takich łącznych dochodach a przy tym posiadanym wkładzie własnym w wysokości około 25% wartości samochodu nie powinniśmy mieć większego problemu z uzyskaniem kredytu samochodowego w większości banków. (więcej…)

Jakie znacie pożyczki pozabankowe bez KRD?

Szukam pożyczki pozabankowej ale takiej która nie wymaga do uzyskania czystej historii w bazach KRD. Prowadzę działalność gospodarczą i została mi wystawiona faktura na usługę która nie została w pełni wykonana w związku z czym firma wpisała mnie do Krajowego Rejestr Długów. Wiem że większość firm pozabankowych sprawdza te bazy podczas przyznawania pożyczek, dlatego też moje nie typowe pytanie – czy znacie firmy które udzielają pożyczek bez weryfikacji w KRD?

Firmy pozabankowe są znane z tego że nie weryfikują danych pożyczkobiorców w BIK, choć zdarzają się co raz częściej wyjątki od tej reguły. Sprawdzają jednak dane potencjalnych pożyczkobiorców w innych bazach jak BIG Infomonitor, ERIF czy wspomniany KRD. Wyjątkiem od tej zasady są firmy udzielające pożyczek pozabankowych pod zastaw (więcej…)

Kredyt pozabankowy 10 tyś zł na działalność

Prowadzę działalność gospodarczą i jest mi potrzebna niewielka pożyczka pozabankowa około 10-12 tys na bieżące wydatki (płatności). Chciałbym ja spłacić nawet jednorazowo w okresie 21-30 dni. Nie jestem osoba zadłużoną itp. Czy są firmy pozabankowe które oferuję takie kwoty z stosunkową krótkim okresem spłaty?

Wśród firm pozabankowych znajdziemy firmy które oferują wysokie kwoty pożyczek pozabankowych, jednak większość z nich posiada znacznie dłuższe terminy spłaty najczęściej nie krótsze niż 12 miesięcy a więc np. Profi Credit. Poza tym koszty takiej pożyczki są drastycznie wysokie więc nawet nie polecalibyśmy pożyczania tak wysokich kwot na długie okresy spłaty. (więcej…)

Kredyt 5000 zł dla studenta

Jestem studentem i zacząłem aktualnie 2 rok studiów dziennych. Jako że chciałbym kupić jakiś nie drogi samochód do 5000 zł więc takiej kwoty kredytu bym potrzebował, najlepiej na okres 24 miesięcy. Problem jednak w tym że nie posiadam stałych dochodów ponieważ pracuję jedynie dorywczo ale miałbym z czego spłacać raty kredytu (są wpływy na konto powyżej 1000 zł miesięcznie).

Niestety ale jeśli posiadamy prace tylko dorywczą to szanse na kredyt mamy praktycznie zerowe. Największe szanse na gotówkę będziemy mieli w banku w którym posiadamy konto osobiste i na które wpływają te dodatkowe dochody. Może w takiej sytuacji bank udzieli nam jakiegoś limitu w koncie lub debetu który będziemy mogli wykorzystać. W przypadku takich limitów okres spłaty to najczęściej nie więcej 12 miesięcy. (więcej…)

Kredyt samochodowy dla pracujących za granicą

Od ponad pół roku pracuję w Anglii na umowę, jednak posiadam polskie obywatelstwo i raz w miesiącu jestem w Polsce. Czy w takiej sytuacji mogę uzyskać kredyt samochodowy w Polsce? Posiadam 25% wkład własny, kredyt samochodowy na 36 miesięcy, interesuje mnie zakup BMW X5 E70 z 2008 roku, wartość ok. 80 tyś zł.

Bez większych przeszkód w takiej sytuacji powinno udać nam się uzyskać kredyt samochodowy. Jeśli posiadamy stałe zatrudnienie poza granicami Polski które możemy udokumentować a posiadamy polskie obywatelstwo to taki kredyt może zaproponować nam większość banków na terenie Polski. (więcej…)

Jak sprawdzić swoją historię w BIK?

Jakiś czas temu dosyć często brałem kredyty bankowe do momentu kiedy żaden bank nie chciał mi już udzielić kolejnych kredytów. Nie wiem w czym tkwił wtedy główny problem ale być może dlatego że kilka rat jednego z kredytów nie była spłacana terminowo. Od tego czasu minęło już blisko 10 lat a ja chciałbym sprawdzić jakie mam aktualnie szanse na większy kredyt?

Tutaj z pomocą przyjdzie nam BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej które umożliwia sprawdzenie naszej historii kredytowej. Wykorzystując do tego celu internet całkowicie zdalnie sprawdzimy jaką posiadamy obecnie punktację w BIK i jaką mamy ocenę, określoną na podstawie spłacanych wcześniej kredytów bankowych. (więcej…)