Jak sprawdzić swoją historię w BIK?

Jakiś czas temu dosyć często brałem kredyty bankowe do momentu kiedy żaden bank nie chciał mi już udzielić kolejnych kredytów. Nie wiem w czym tkwił wtedy główny problem ale być może dlatego że kilka rat jednego z kredytów nie była spłacana terminowo. Od tego czasu minęło już blisko 10 lat a ja chciałbym sprawdzić jakie mam aktualnie szanse na większy kredyt?

Tutaj z pomocą przyjdzie nam BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej które umożliwia sprawdzenie naszej historii kredytowej. Wykorzystując do tego celu internet całkowicie zdalnie sprawdzimy jaką posiadamy obecnie punktację w BIK i jaką mamy ocenę, określoną na podstawie spłacanych wcześniej kredytów bankowych. Dostęp do serwisu raz na 6 miesięcy jest bezpłatny. Jeśli chcielibyśmy częściej korzystać z informacji zawartych w bazach BIK będziemy musieli wykupić płatny pakiet w cenie 49 lub 99 zł rocznie.

Aby pobrać bezpłatny raport z BIK konieczne będzie wypełnienie formularza a następnie przeprowadzenie weryfikacji naszych danych. Kiedy nasze konto w serwisie BIK będzie już aktywne i będziemy mogli się na nie zalogować to w panelu znajdziemy zakładkę Informacja ustawowa – po jej kliknięciu otrzymamy możliwość pobrania raportu klikając „Pobierz informację ustawową”.

Jeśli chodzi o opóźnienia w spłatach to najdłużej taka informacja w bazach BIK może być przechowywana do 5 lat od całkowitej spłaty kredytu a więc w tym przypadku informacje o potencjalnych opóźnieniach w spłacie kredytów które mieliśmy wcześniej zaciągnięte mogą być już dawno nie dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *