Konsolidacja chwilówek

Kredyt konsolidacyjny – wszystko co musisz wiedzieć

Polacy zadłużają się coraz więcej i chętniej. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że takie działania w bardzo wielu przypadkach powodują poważne problemy z płynnością finansową. O ile jeden kredyt nie jest problemem, już kilka pożyczek do spłaty miesięcznie, powoduje poważne kłopoty. Wtedy też zaczynamy szukać rozwiązań, które ułatwią spłatę. Jednym ze sposobów, które mogą pomóc nam w pozbyciu się nadmiernego zadłużenia, jest właśnie konsolidacja.

(więcej…)

Czy dostanę kredyt pracując na umowie na czas określony?

Właśnie dostałem po raz drugi umowę na czas określony na pół roku a uzyskiwany przez mnie dochód to najniższa krajowa. Czy na takiej umowie mam szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego, czy dopiero jak dostanę angaż na czas nie określony mogę starać się o taki kredyt?

Wszystko zależy od kwoty kredytu na jakim nam zależy oraz od banku w jakim będziemy składać wniosek o taki kredyt. W przypadku mniejszych kwot do 5000 zł nie powinniśmy mieć większych problem z uzyskaniem kredytu. Na naszą korzyść na pewno będzie przemawiało to że przepracowaliśmy już pół roku na jednej umowie na czas określony i została ona nam przedłużona. (więcej…)

Jakie dokumenty do kredytu przez internet?

Od paru dni myślę poważnie nad zaciągnięciem kredytu a dzisiaj dowiedziałam się że mogłabym taki kredyt wziąć całkowicie przez internet bez wizyt w banku. Jakie dokumenty w takim przypadku będą mi potrzebne i jak wyglądają formalności w przypadku kredytów internetowych?

Warto zacząć od tego że nie dla wszystkich kwot banki udzielają kredytów w pełni internetowo. Sprawdzając oferty banków nie trudno zauważyć że najczęściej uzyskamy tą drogą nie więcej niż 20 000 zł. W przypadku wyższych kwot choć sam wniosek o kredyt bez problemu złożymy przez internet, to w celu dopełnienia pozostałych formalności będzie już konieczna nasza wizyta w placówce bankowej. (więcej…)

Kredyt bez dokumentu o zarobkach

Mam pytanie odnośnie kredytów udzielanych całkowicie przez internet. Czy do ich uzyskania też potrzebny jest dokument potwierdzający dochody który wydawany jest przez zakład pracy? Jestem aktualnie na urlopie i chce złożyć wniosek o kredyt a jeśli będzie taki dokument potrzebny będę musiał po niego specjalnie jechać kilkadziesiąt kilometrów.

Większość banków wymaga do udzielenia kredytu zaświadczenia z miejsca pracy, potwierdzającego zatrudnienie oraz uzyskiwane dochody z trzech ostatnich miesięcy. W przypadku banków udzielających kredyty wygląda to nieco inaczej – niektóre z banków będą wymagać takiego dokumentu przesłanego drogą elektroniczną lub za pośrednictwem kuriera ale większość powinna zadowolić się wygenerowanym dokumentem elektronicznym (np. format pdf) będącym historią konta osobistego z ostatnich 3 lub 6 miesięcy. Oczywiście dotyczy to konta osobistego na które otrzymujemy wynagrodzenie od naszego pracodawcy. (więcej…)

Kredyt internetowy podobny do mBanku

Zainteresowało mnie uzyskanie kredytu bankowego który mógłbym całkowicie załatwić drogą internetową. Mam tu na myśli nie tylko wysłanie wniosku o kredyt przez internet ale również wszystkie pozostałe formalności które są związane z uzyskaniem kredytu. Czy poza mBankiem są jeszcze jakieś inne banki które w ten sam sposób są w stanie udzielić kredytu przez internet? Kwota która mnie interesuje to 5000 zł.

Choć wstępne formalności związane z kredytem załatwimy praktycznie za pomocą każdego banku to w przypadku większości będzie to jedynie samo złożenie wniosku oraz przedstawienie wstępnych warunków kredytu. Do pozostałych formalności jak ocena zdolności kredytowej czy podpisanie dokumentów placówki bankowe zapraszają już do siebie. Ze znanych nam banków które obecnie są w stanie udzielić kredytu całkowicie przez internet poza mBankiem są również Igotówka (który działa pod skrzydłami BNP Paribas) oraz T-Mobile Usługi Bankowe (który do tej pory działał pod marką Alior Sync). (więcej…)

Jak najłatwiej uzyskać kredyt w banku?

Do tej pory nie nie brałem żadnego kredytu, spłacałem jedynie raty za sprzęt rtv które obecnie są już spłacone. Obecnie chciałbym uzyskać kredyt gotówkowy ale jak przeglądam internet to widzę że nie tak łatwo go uzyskać jak to malują w reklamach telewizyjnych. Stąd też moje pytanie – w jakich bankach starać się o pierwszy kredyt gotówkowy? Czy są banki które posiadają mniejsze formalności związane z kredytem i chętniej go udzielają? Interesuje mnie kwota 8000 zł, posiadam stałe zatrudnienie.

Jeśli chodzi o banki to każdy rządzi się swoimi prawami więc z uzyskaniem kredytu też jest różnie – jedne banki łatwiej udzielą nam kredyt, w innych o ten kredyt będzie trudniej (np. z powodu wyższego wymaganego progu wynagrodzenia). (więcej…)

Jak sprawdzić swoją historię w BIK?

Jakiś czas temu dosyć często brałem kredyty bankowe do momentu kiedy żaden bank nie chciał mi już udzielić kolejnych kredytów. Nie wiem w czym tkwił wtedy główny problem ale być może dlatego że kilka rat jednego z kredytów nie była spłacana terminowo. Od tego czasu minęło już blisko 10 lat a ja chciałbym sprawdzić jakie mam aktualnie szanse na większy kredyt?

Tutaj z pomocą przyjdzie nam BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej które umożliwia sprawdzenie naszej historii kredytowej. Wykorzystując do tego celu internet całkowicie zdalnie sprawdzimy jaką posiadamy obecnie punktację w BIK i jaką mamy ocenę, określoną na podstawie spłacanych wcześniej kredytów bankowych. (więcej…)

Czysty KRD – czy mogę dostać kredyt?

Spłaciłem fakturę za którą swego czasu trafiłem do Krajowego Rejestru Długów, a przez który miałem problem z dostaniem gdziekolwiek kredytu. Obecnie mam już czyste konto w KRD, czy teraz mogę już bez większych przeszkód składać wniosek o kredyt czy informacja o tym że miałem zadłużenia w KRD będzie jeszcze widoczna przez jakiś czas?

Wpisy w KRD w odróżnieniu od wpisów w rejestrach BIK znikają praktycznie od ręki i później nie ma po nich już nawet śladu. Informacje te nie są nigdzie archiwizowane a więc nie są już dla nikogo dostępne. Najczęściej znikają one po spłaceniu przez dłużnika zadłużenia (w niektórych przypadkach z odsetkami). Natomiast w przypadku BIK informacja na temat nie terminowych spłat kredytu może być widoczna nawet przez 5 lat od momentu spłacenia kredytu. (więcej…)

Zmniejszenie raty kredytu gotówkowego

Posiadam kredyt gotówkowy w banku zaciągnięty w ubiegłym roku. Do tej pory spłaciłem już 12 rat tego kredytu, raty miesięczne są jednak dosyć duże a w międzyczasie moja sytuacja finansowana trochę się pogorszyła. Czy istnieje możliwość zmniejszenia raty kredytu a tym samym wydłużenie okresu jego spłaty? Dzięki temu rata się zmniejszy a ja będę miał pewność że będę w stanie w terminie spłacać zobowiązania.

Taka opcja jak najbardziej jest możliwa – banki w większości przypadków idą na rękę kredytobiorcom tym bardziej jeśli Ci spłacali do tej pory swoje raty miesięczne w terminie. Przeszkodą w tym wypadku może być jedynie sytuacja jeśli kredyt gotówkowy zaciągnięty w danym banku jest już rozłożony na maksymalnie długi okres czasu. Niektóre banki udzielają tego rodzaju kredytów np. na 6,7 czy najczęściej maksymalnie 8 lat w przypadku kredytów gotówkowych. Ale w nawet w takich wypadkach warto udać się do placówki bankowej i przedstawić naszą obecną sytuację finansową. (więcej…)

Kredyt bankowy z długim okresem spłaty na 10 lat

Szukamy kredytu gotówkowego w wysokości 80 000 zł ale z możliwie jak najdłuższym okresem spłaty minimum 8 do 10 lat. Posiadam stałe zatrudnienie i odpowiednią zdolność kredytową, zależy mi jednak na dłuższym terminie spłaty tak by rata miesięczną zbytnio mnie nie obciążała.

W przypadku kredytów najlepiej wyjdziemy na zaciąganiu kredytów na konkretny cel a więc zakupu mieszkania czy działki w ramach kredytu hipotecznego, samochodu czy innego pojazdu w ramach kredytu samochodowego czy inwestycyjnego jeśli mamy działalność gospodarczą. W tych przypadkach zawsze oprocentowanie będzie niższe niż w przypadku tradycyjnego kredytu gotówkowego dzięki czemu mniejsza będzie również rata kredytu. (więcej…)