Kredyt bankowy z długim okresem spłaty na 10 lat

Szukamy kredytu gotówkowego w wysokości 80 000 zł ale z możliwie jak najdłuższym okresem spłaty minimum 8 do 10 lat. Posiadam stałe zatrudnienie i odpowiednią zdolność kredytową, zależy mi jednak na dłuższym terminie spłaty tak by rata miesięczną zbytnio mnie nie obciążała.

W przypadku kredytów najlepiej wyjdziemy na zaciąganiu kredytów na konkretny cel a więc zakupu mieszkania czy działki w ramach kredytu hipotecznego, samochodu czy innego pojazdu w ramach kredytu samochodowego czy inwestycyjnego jeśli mamy działalność gospodarczą. W tych przypadkach zawsze oprocentowanie będzie niższe niż w przypadku tradycyjnego kredytu gotówkowego dzięki czemu mniejsza będzie również rata kredytu.

Większość banków udzielających kredytów udziela je najczęściej na maksymalnie 6 czy 7 lat. Kredyt ze znacznie dłuższym okresem spłaty nawet do 120 miesięcy (co daje nam 10-letni okres spłaty) znaleźliśmy w banku BPH i kredyt ten może zostać przeznaczony na dowolny cel, również na spłatę innych kredytów jeśli mamy takie zapotrzebowanie. Maksymalna kwota kredytu to nawet do 150 000 zł.

To w jakiej kwocie uzyskamy kredyt oraz na jaki długi okres zależy głównie od naszej zdolności kredytowej ale również historii kredytowej a więc od tego czy wcześniej braliśmy jakieś kredyty w bankach i czy nasze zobowiązania spłacaliśmy terminowo. Jeśli przykładowo wcześniej nie braliśmy żadnych kredytów bądź też braliśmy kredyt i mieliśmy opóźnienia w jego spłacie które przekroczyły 60 dni a informacja o tym znajduje się w BIK to uzyskanie kredytu na tak długi okres i tak wysoką kwotę może być już dla nas problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *