Konsolidacja chwilówek

Kredyt konsolidacyjny – wszystko co musisz wiedzieć

Polacy zadłużają się coraz więcej i chętniej. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że takie działania w bardzo wielu przypadkach powodują poważne problemy z płynnością finansową. O ile jeden kredyt nie jest problemem, już kilka pożyczek do spłaty miesięcznie, powoduje poważne kłopoty. Wtedy też zaczynamy szukać rozwiązań, które ułatwią spłatę. Jednym ze sposobów, które mogą pomóc nam w pozbyciu się nadmiernego zadłużenia, jest właśnie konsolidacja.

Czym jest kredyty konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to całkiem nowe zobowiązanie finansowe. Wbrew pozorom jednak, nie jest to kolejny kredyt, który dodatkowo zwiększy nasze miesięczne zobowiązania, na rzecz różnych instytucji finansowych. Jak to możliwe?

Mechanizm jego działania jest następujący:

  1. zaciągając kredyt konsolidacyjny mamy na celu połączenie wszystkich aktualnie spłacanych kredytów i pożyczek (a także chwilówek!) w jedno zobowiązanie;
  2. nowy kredytodawca spłaca za nas wszystkie długi, które postanowiliśmy skonsolidować;
  3. nie mamy już na swoim koncie wielu różnych zobowiązań, na rzecz wielu pożyczkodawców, a jedynie jedną ratę kredytu konsolidacyjnego, na rzecz nowego wierzyciela;
  4. co więcej, rata nowego kredytu jest niższa niż suma rat przed konsolidacją, ale także została dopasowana do możliwości kredytobiorcy, aby miesięczna spłata była nie tylko możliwa, ale i nie stanowiła zbytniego obciążenia dla domowego budżetu.

Przejęcie kontroli nad domowym budżetem i umożliwienie sobie terminowej spłaty rat, to oczywiście najważniejsze zalety konsolidacji. Jednak warto mieć na uwadze, że nie jedyne. Jedna rata, jeden termin płatności na rzecz jednego wierzyciela, pozwoli nam także na uporządkowanie dokumentacji i wszelkich kwestii formalnych. Koniec także z wieloma terminami spłaty. Od teraz domowy budżet będzie dopinał się bez problemów, a może nawet zwolni się w nim więcej miejsca i będzie mógł zacząć oszczędzać. Skorzysta na tym portfel, ale z całą pewnością ulgę poczujesz i ty sam.

Kiedy warto rozważyć konsolidację?

Konsolidacja mająca na celu zmniejszenie wysokości miesięcznych zobowiązań, skierowana jest przede wszystkim do tych klientów, którzy nie radzą sobie z terminową spłatą rat. Jeśli więc czujesz, że wysokość zobowiązań sprawia, że ledwo dopinasz domowy budżet, a każdy kolejny miesiąc stanowi wyzwanie, nie warto czekać.

Kiedy wysokość zobowiązań przekracza możliwości spłaty powinniśmy od razu zapoznać się z tym, jakie możliwości daje nam kredyt konsolidacyjny.

Dlaczego nie warto opóźniać konsolidacji?

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie, o które w pierwszej kolejności wystąpimy do banku. Z kolei tam, niezależnie od tego o jaki produkt będziemy się starali, zawsze zostaniemy poddani takiej samej weryfikacji. Banki nie dzielą klientów na lepszych i gorszych. Procedury dla każdego z nich są więc takie same.

Żeby starać się o kredyt w banku musimy przejść pozytywnie weryfikację pod kątem zdolności kredytowej. Sprawdzona zostanie także nasza historia kredytowa. O ile kredytodawca dopuszcza posiadanie wielu różnych kredytów i pożyczek (w końcu kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla klientów, którzy zmagają się z nadmiernym zadłużeniem), o tyle nie może dopuścić do powierzenia swoich środków osobie, która w przeszłości nie płaciła rat terminowo czy osobie, która ma liczne zaległości, czy co gorsza, przeterminowane płatności.

Dlatego też o kredyt konsolidacyjny powinniśmy wystąpić w momencie gdy tylko pojawia się widmo problemów ze spłatą. Kiedy już będziemy mieli liczne opóźnienia, czy przeterminowane zobowiązania, może być za późno.

Oczywiście konsolidacja nie jest jedynym produktem skierowanym do osób zadłużonych. Jednakże z pewnością jest to korzystne rozwiązanie, którym warto się zainteresować. Nie jednemu klientowi kredyt konsolidacyjny https://habza.com.pl/ pomógł wyjść z pętli kredytów. Jeśli i ty zmagasz się ze zbyt wysokimi ratami i ledwo wiążesz koniec z końcem, nie czekaj aż problemy cię przytłoczą. Weź sprawy w swoje ręce i zacznij działać tak szybko jak to tylko możliwe. Wybierz kredyt konsolidacyjny i zamień wiele długów w jedną, niższą ratę i przejmij kontrolę nad swoimi finansami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *