Czy dostanę kredyt bankowy bez zaświadczeń o zarobkach?

Posiadam stałe zatrudnienie od ponad roku i nigdy wcześniej nie brałem ani kredytu ani nic na kredyt. Czy w takiej sytuacji mogę uzyskać kredyt bez przedstawiania zaświadczeń o zarobkach na sam dowód? Czy taki kredyt jest dostępny tylko w niektórych bankach?

Jeśli nie braliśmy wcześniej ani kredytu ani nic na raty to nie posiadamy jeszcze w takim razie historii kredytowej. Banki w takich sytuacjach często kręcą nosem, nie mając pewnych informacji o kredytobiorcy na temat wcześniejszych spłat kredytów czy pożyczek. Bardzo możliwe więc że w takiej sytuacji bank może zaprosić nas do placówki w celu przedstawienia zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach i zatrudnieniu.

W pierwszej kolejności powinniśmy zapytać o kredyt w banku w którym posiadamy konto osobiste na które przelewana jest nasza wypłata czyli wynagrodzenie. Na tej podstawie bank powinien ocenić czy takie dane wystarczą mu do udzielenia nam kredytu czy będziemy musieli dostarczyć dodatkowe dokumenty z zakładu pracy.

Jeszcze jedną opcją z której możemy skorzystać jest złożenie wniosku do banku udzielającego kredytów online czyli w pełni internetowych. Do uzyskania kredytu tą drogą najczęściej wystarczy posiadanie konta osobistego do którego mamy dostęp przez internet a na które otrzymujemy co miesiąc wynagrodzenie. W takiej sytuacji bank będzie mógł ocenić naszą zdolność kredytową na podstawie historii konta a więc wpływów jakie są odnotowane na koncie.

W jaki sposób będziemy mogli potwierdzić nasze dochody. W większości przypadków wystarczy przesłanie do banku wyciągu historii konta z ostatnich miesięcy. Niektóre z banków posiadają też specjalne oprogramowania / aplikację która umożliwia połączenie się z naszym kontem i która sprawdza wszelkie informacje, potrzebne do przyznania nam kredytu.

W przypadku kredytów internetowych banki posiadają limity dotyczące wysokości kredytów i tą drogą udzielają kwot nie wyższych niż do 10-20 tysięcy złotych.

Jedna myśl na temat “Czy dostanę kredyt bankowy bez zaświadczeń o zarobkach?

  1. Większość banków udzielających kredyt gotówkowy przez internet, zamiast zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu respektuje wyciąg z konta bankowego. Posiadając dowód osobisty, oraz elektroniczny dostęp do swojego konta bankowego, możemy uzyskać kredyt zdalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *