Kredyt bankowy bez pobierania zaświadczeń o dochodach

Interesuje mnie uzyskanie kredytu bez konieczności przedstawiania dokumentów potwierdzających dochody z zakładu pracy. Czy jest bank w którym wszystkie formalności związane z kredytem załatwię całkowicie przez internet tak aby nie były też potrzebne przesyłanie dokumentów o zarobkach?

W większości przypadków zależy to zarówno od banku jak i od konkretnej sytuacji osoby starające się o kredyt. W zasadzie lista banków w których wszystkie formalności załatwimy drogą online jest nie duża – mBank, iGotówka i T-Mobile usługi Bankowe (dawne Alior Sync). A mając na myśli konkretną sytuacją mamy na myśli osobę która posiada stałe zatrudnienie (na czas nie określony), wypłatę otrzymuję na konto bankowe i do tego konta posiada dostęp elektroniczny.

Choć samo przesyłanie typowych zaświadczeń o dochodach konieczne nie będzie to bank na pewno poprosi nas o przesłanie drogą elektroniczną skanu historii konta. A taką historię konta możemy wyeksportować sobie sami logując się na nasze konto bankowe i gdzieś taką opcję na pewno znajdziemy.

W niektórych przypadkach banki stosują również dodatkową weryfikację która jest stosowna często wśród firm udzielających chwilówki a mianowicie dokonanie przelewu drobnej opłaty weryfikacyjnej z naszego konta bankowego. Na szczęście chodzi tu o drobną kwotę którą może być 1 zł, a może być to również 1 grosz (w zależności od banku w którym składamy wniosek). Taka weryfikacja ma na celu porównanie danych posiadacza rachunku z danymi osoby składającej wniosek o kredyt. Te muszą być takie same i nie możemy przykładowo wysyłać opłaty weryfikacyjnej z konta kolegi czy rodzeństwa.

Podsumowując zatem aby uzyskać kredyt bankowy całkowicie przez internet będzie nam do tego potrzebny dowód osobisty, konto bankowe na które otrzymujemy wynagrodzenie z dostępem przez internet oraz pobranie z tego konta skanu historii konta. Banki mogą wymagać od nas przedstawiania historii konta z ostatnich 3 lub 6 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *