Kredyt 5000 zł na 12 miesięcy

Jestem osobą pracującą na umowę zlecenie od 4 miesięcy którą mam do września 2015. Szukam pożyczki lub kredytu w wysokości 5000 zł który mógłbym spłacić w ciągu 12 miesięcy. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu w banku lub uzyskanie pożyczki pozabankowej? Nigdy wcześniej nie brałem kredytu więc mam czystą historię kredytową w BIK oraz brak zadłużeń.

Uzyskanie kredytu w banku w takiej sytuacji może być pewnym problemem głównie z dwóch powodów. Pierwszy to wspomniana czysta historia kredytowa a więc brak informacji dla banku o spłaconych wcześniej kredytach czy ratach. Drugi z problemów który może stanąć nam na drodze to umowa zlecenie na czas określony a więc w tym wypadku jeszcze na 8 miesięcy.

Niestety ale żaden bank nie udzieli nam kredytu na 12 miesięcy jeśli nasza umowa obowiązuje jeszcze tylko przez kolejne 8 miesięcy. I to nawet w sytuacji jeśli mamy pewność że ta umowa zostanie nam przedłużona.

Oczywiście możemy spróbować złożyć jeden czy dwa wnioski w bankach i sprawdzić jaka będzie decyzja. Tym bardziej że do uzyskania takiej wstępnej decyzji nie będzie konieczna wizyta w placówce a wstępne formalności powinniśmy załatwić za pośrednictwem internetu korzystając z ofert internetowych banków mBank, iGotówka czy T-Mobile usługi bankowe. W ich przypadku istnieje możliwość uzyskania kredytu całkowicie online do określonej kwoty.

Jeśli będziemy starać się uzyskać pożyczkę w wysokości 5000 zł za pośrednictwem firm pozabankowych to warto oczywiście zapoznać się z kosztami takiej pożyczki.

Najtańszą pożyczkę w wysokości 5000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy znajdziemy w Providencie. W tej firmie koszty będą najmniejsze, jednak tylko w jednej z dwóch dostępnych opcji spłaty a mianowicie – Przelew. Od kilku miesięcy firma umożliwia spłatę pożyczkę w cyklu miesięcznym a więc mamy do wyboru czy będziemy spłacać pożyczkę co tydzień (z mniejszymi ratami tygodniowymi) czy też raz w miesiącu.

Jedna myśl na temat “Kredyt 5000 zł na 12 miesięcy

  1. W banku jak złożymy wniosek to wcale nic pewnego że bank udzieli nam kredytu przez internet. Robią pod górkę z każdą możliwą rzeczą, trzeba przesyłać jakieś dokumenty a najczęściej kończy się ani tak na tym że trzeba zjawić się w placówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *