Kredyt bez dokumentu o zarobkach

Mam pytanie odnośnie kredytów udzielanych całkowicie przez internet. Czy do ich uzyskania też potrzebny jest dokument potwierdzający dochody który wydawany jest przez zakład pracy? Jestem aktualnie na urlopie i chce złożyć wniosek o kredyt a jeśli będzie taki dokument potrzebny będę musiał po niego specjalnie jechać kilkadziesiąt kilometrów.

Większość banków wymaga do udzielenia kredytu zaświadczenia z miejsca pracy, potwierdzającego zatrudnienie oraz uzyskiwane dochody z trzech ostatnich miesięcy. W przypadku banków udzielających kredyty wygląda to nieco inaczej – niektóre z banków będą wymagać takiego dokumentu przesłanego drogą elektroniczną lub za pośrednictwem kuriera ale większość powinna zadowolić się wygenerowanym dokumentem elektronicznym (np. format pdf) będącym historią konta osobistego z ostatnich 3 lub 6 miesięcy. Oczywiście dotyczy to konta osobistego na które otrzymujemy wynagrodzenie od naszego pracodawcy.

Niektóre z banków jak mBank czy t-Mobile Usługi bankowe posiadają specjalne systemy które same połączą się z naszym kontem bankowym, po wcześniejszym przekazaniu danych do konta. Jest to w pełni bezpieczne rozwiązane ponieważ dane są szyfrowane i dostępne tylko dla systemu. System po połączeniu z kontem sprawdzi nasze dochody z wybranego okresu a następnie nastąpi ocena zdolności na podstawie której podjęta zostanie decyzja o przyznaniu nam kredytu w określonej wysokości.

Jak więc widzimy do uzyskania kredytu przez internet nie są wymagane zaświadczenia o dochodach przez niektóre banki i jeśli jesteśmy aktualnie na urlopie i nie chcemy kontaktować się przez ten czas z naszym pracodawcą to możemy skorzystać z ofert takich banków jak mBank, t-Mobile czy BNP Paribas które umożliwiają jego uzyskania całkowicie przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *