Kredyt 5000 zł dla studenta

Jestem studentem i zacząłem aktualnie 2 rok studiów dziennych. Jako że chciałbym kupić jakiś nie drogi samochód do 5000 zł więc takiej kwoty kredytu bym potrzebował, najlepiej na okres 24 miesięcy. Problem jednak w tym że nie posiadam stałych dochodów ponieważ pracuję jedynie dorywczo ale miałbym z czego spłacać raty kredytu (są wpływy na konto powyżej 1000 zł miesięcznie).

Niestety ale jeśli posiadamy prace tylko dorywczą to szanse na kredyt mamy praktycznie zerowe. Największe szanse na gotówkę będziemy mieli w banku w którym posiadamy konto osobiste i na które wpływają te dodatkowe dochody. Może w takiej sytuacji bank udzieli nam jakiegoś limitu w koncie lub debetu który będziemy mogli wykorzystać. W przypadku takich limitów okres spłaty to najczęściej nie więcej 12 miesięcy.

Możemy również spróbować w bankach udzielających kredytów internetowych do których do określonej kwoty najczęściej nie są wymagane zaświadczena o dochodach czy zatrudnieniu a sama historia wpływów na konto. Uzyskanie kredytu w ten sposób możliwe jest w bankach BNP Paribas (Igotówka), mBank czy T-Mobile usługi bankowe. Wniosek o kredyt możemy złożyć przez internet a decyzję o przyznaniu również powinniśmy uzyskać bez konieczności udawania się do placówki.

Jeśli nie uda nam się uzyskać gotówki drogą bankową pozostają jeszcze opcje bankowe, choć w tym wypadku polecalibyśmy tylko te które nie wiążą się z jakimiś kosmicznie dużymi kosztami. Jedną z nich jest pożyczka w Providencie w opcji przelew a druga to pożyczka odnawialna w Vanquis Banku.

Pierwsza z nich czyli w Providencie będzie w miarę przystępną w spłacie (jak na pożyczkę pozabankową) pod warunkiem skorzystania z opcji Przelew. Należy wspomnieć że nie wszystkim osobom jest ona oferowana. Koszt takiej pożyczki w wysokości 5000 zł na okres 90 tygodni (to maksymalny okres spłaty w Providencie) to łącznie do spłaty 7 560,55 zł. Spłata pożyczki wygląda nieco inaczej niż w bankach czy innych instytucjach pozabankowych ponieważ w ofercie dostępne są jedynie raty tygodniowe czyli co tydzień spłacamy określoną ratę – w tym wypadku dokładnie 84,01 zł (symulacja 5000 zł na 90 tygodni).

Druga wspomniana wcześniej opcja czyli pożyczka odnawialna od Vanquis Banku działa na podobnej zasadzie jak limit w koncie a więc spłacamy co miesiąc jakąś minimalną kwotę wyznaczoną przez bank a na spłatę całości mamy 12 lub 24 miesiące. W przypadku wyższych kwot istnieje możliwość zwiększenia tego okresu nawet do 3 czy 4 lat. Pamiętajmy jednak że im szybciej spłacimy pożyczkę odnawialną tym łączny koszt pożyczki będzie mniejszy. W ramach początkowego limitu może nam zostać zaoferowane od 1100 zł do 5500 zł, jednak jeśli będziemy terminowo spłacać nasze zadłużenie to po 4 miesiącach może nam zostać zaoferowany wyższy limit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *