Kredyt internetowy podobny do mBanku

Zainteresowało mnie uzyskanie kredytu bankowego który mógłbym całkowicie załatwić drogą internetową. Mam tu na myśli nie tylko wysłanie wniosku o kredyt przez internet ale również wszystkie pozostałe formalności które są związane z uzyskaniem kredytu. Czy poza mBankiem są jeszcze jakieś inne banki które w ten sam sposób są w stanie udzielić kredytu przez internet? Kwota która mnie interesuje to 5000 zł.

Choć wstępne formalności związane z kredytem załatwimy praktycznie za pomocą każdego banku to w przypadku większości będzie to jedynie samo złożenie wniosku oraz przedstawienie wstępnych warunków kredytu. Do pozostałych formalności jak ocena zdolności kredytowej czy podpisanie dokumentów placówki bankowe zapraszają już do siebie. Ze znanych nam banków które obecnie są w stanie udzielić kredytu całkowicie przez internet poza mBankiem są również Igotówka (który działa pod skrzydłami BNP Paribas) oraz T-Mobile Usługi Bankowe (który do tej pory działał pod marką Alior Sync).

W ramach serwisu IGotówka który posiada na swoich stronach przyjazny i łatwy w obsłudze system za pomocą którego łatwo sprawdzimy koszt kredytu który nas interesuje, wpisując kwotę oraz okres spłaty. Maksymalna kwota kredyt jaką możemy uzyskać przez internet to 20 000 zł a spłata kredytu nie dłuższa niż do 60 miesięcy. Dokonując symulacji dla kwoty 5000 zł na 12 miesięcy otrzymaliśmy ratę w wysokości 480 zł, co do spłaty daje łącznie kwotę 5760 zł. Musimy jednak zdawać sobie sprawę że ostateczny koszt kredytu może być nieco wyższy od przedstawionej oferty online.

Jak wspomnieliśmy wcześniej w przypadku iGotówka wszystkie formalności załatwimy bez wychodzenia z domu a zaświadczenie o dochodach będziemy mogli przesłać drogą elektroniczną wysyłając np. historię rachunku z ostatnich miesięcy.

T-Mobile Usługi Bankowe to nowa marka na rynku usług bankowych działająca od kilku miesięcy, która pojawiła się w miejsce dotychczasowego Alior Sync. Aktualnie jest to połączenie wspólnych sił Alior Banku z T-Mobile. W ramach tego otrzymujemy usługi świadczone głównie drogą internetową.

Wstępny wniosek o kredyt składamy przez internet i już w trakcie jego wypełniania otrzymamy wstępną decyzję o możliwości uzyskania kredytu. Weryfikacja zdolności kredytowej odbywa się za pomocą połączenie z naszym kontem na które otrzymujemy wynagrodzenie. Do tego celu będzie również konieczne dokonanie przelewu w wysokości 1 zł z naszego konta.

Jeśli nie chcemy dokonywać weryfikacji dochodów w ten sposób możemy wybrać drugi sposób za pośrednictwem kuriera któremu przekażemy nasze zaświadczenie o zatrudnieniu i uzyskiwanych dochodach. Niestety będzie się to wiązało z dłuższym oczekiwaniem na decyzję ponieważ 2 doby upłyną na dostarczenie dokumentów za pośrednictwem firmy kurierskiej a do tego będziemy musieli pobrać takie zaświadczenie z miejsca pracy. W kolejnym kroku przedstawione zostaną nam warunki oferty oraz zostanie zawarta umowa podczas rozmowy telefonicznej. Dostępna kwota pożyczki w T-Mobile Usługi Bankowe dostępna tą drogą to maksymalnie do 20 000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *