Gdzie kredyt gotówkowy dla rolnika?

Jak wygląda sprawa z kredytami gotówkowymi dla rolników? Czy są one normalnie udzielane przez banki jak w przypadku innych osób czy też osoby pracujące w rolnictwie muszą liczyć się z utrudnieniami związanymi z uzyskaniem takiego kredytu? Jeśli prowadzę gospodarstwo rolne to w jakich bankach bez większych problemów uzyskam taki kredyt i jakie dokumenty będę musiał przedstawić?

Według naszych informacji choć nie wszystkie banki udzielają kredytów osobom pracującym w rolnictwie, to we większej części banków powinniśmy jednak taki kredyt uzyskać.

Jakie dokumenty będą nam do uzyskania kredytu gotówkowego w przypadku rolników? Na pewno będą potrzebne dokumenty które potwierdzałyby nasze dochody a więc w tym przypadku będzie to zaświadczenie z Urzędu Gminy potwierdzające dochody gospodarstwa rolnego z ilością hektarów przeliczeniowych. Kolejnym dokumentem który będzie wymagała większość placówek bankowych będzie potwierdzenie o nie zaleganiu z płaceniem podatku rolnego czy składek na ubezpieczenie społeczne z KRUS.

W przypadku Getin Banku dodatkowo znaleźliśmy wymóg przedstawienia paszportu z zaświadczeniem o zameldowaniu wraz z drugim dokumentem tożsamości (mogą to być prawo jazdy). W wypadku niektórych banków może być również potrzebne przedstawienie kontraktów rolniczych w postaci rachunków, faktur za sprzedaż produktów rolniczych.

A w jakich bankach powinniśmy uzyskać bez większych problemów kredyt gotówkowy prowadząc gospodarstwo rolne? Posiadając wspomniane wyżej dokumenty powinniśmy taki kredyt uzyskać w PKO, SGB, Credit Agricole, mBank czy PKO Bank Polski, Getin Bank, Meritum bank, Bank BGŻ czy BZWBK.

Kwota kredytu oraz okres spłaty jest uzależniony od konkretnej oferty banku w którym złożymy wniosek. Przykładowo w ofercie kredytu gotówkowego dla rolników jaki znaleźliśmy w Getin Banku maksymalna kwota kredytu to nawet do 150 tyś zł z okresem spłaty do 7 lat.

W ubiegłym roku Meritum Bank rozwinął ofertę kredytów gotówkowych dla rolników, jako dodatkowe źródło przychodu akceptując dotacje unijne, dzięki czemu zwiększa się zdolność kredytowa rolników a tym samym mają oni możliwość pożyczenia większej kwoty. Ich oferta to nawet do 200 tyś zł z długim okresem spłaty mogącym wynosić do 120 miesięcy czyli 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *