Jak dostać pożyczkę nie mając pracy?

Jestem w przejściowej sytuacji ponieważ z końcem ubiegłego miesiąca straciłem pracę w firmie w której do tej pory pracowałem. W chwili obecnej jestem więc osobą bezrobotną będąca na zasiłku, jednak z początkiem października zaczynam pracę w nowej firmie. Jako że miałem zaciągnięty mały kredyt na sprzęt rtv oraz płacę abonament telefoniczny/internetowy potrzebna mi dodatkowa gotówka, ponieważ z zasiłku już nie starcza na spłatę. Czy mam jakąś szanse na uzyskanie jakiejś nie wielkiej pożyczki nie mając stałej pracy w takiej sytuacji?

Jeśli mówimy w tym miejscu o możliwości uzyskania kredytu czy pożyczki w banku, będąc osobą nie posiadającą stałego zatrudnienia a tym samym stałych dochodów, to szanse na jego uzyskanie są praktycznie zerowe. Niestety ale żaden bank nie udzieli nam nawet najmniejszej pożyczki, jeśli nawet chwilowo jesteśmy osobą bezrobotną.

Nieco większe szanse na uzyskanie takiej pożyczki mamy w firmach pozabankowych, szczególnie w tych u których do określonych kwot nie są wymagane zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach a samo oświadczenie. Większość firm udzielających tego rodzaju pożyczek przez internet nie weryfikuje naszego zatrudnienia, sprawdzając w głównej mierze naszą historię kredytową oraz to czy nie jesteśmy osobą zadłużoną znajdującą się w takich rejestrach dłużników jak KRD czy Erif.

Oczywiście nie we wszystkich sytuacjach uda nam się uzyskać w tych firmach pożyczkę, ale jeśli nasza utrata pracy jest tymczasowa to szanse na uzyskanie pożyczki nie są do końca przekreślone.

Będąc w takiej sytuacji jak powyższa warto również zapytać w Providencie, tym bardziej że dostępna w ofercie firmy opcja Przelew jest jedną z najkorzystniejszych propozycji pozabankowych. Firma może jednak dokładnie podejść do tematu udzielenia nam pożyczki, co jednak wcale nie musi oznaczać przekreślenia szans na otrzymanie pożyczki. Firma ta podchodzi do każdej sytuacji w której się znaleźliśmy indywidualnie i jeśli uzna że będziemy w stanie spłacić pożyczoną gotówkę to udzieli nam bez większych przeszkód potrzebnej pożyczki.

Podobne szanse będziemy mieli również w Profi Credit ponieważ firma do 4000 zł udziela pożyczek na oświadczenie, ale tu musimy się liczyć z wysokimi kosztami pożyczki które mogą przekroczyć równowartość pożyczonej kwoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *