Jak najłatwiej uzyskać kredyt w banku?

Do tej pory nie nie brałem żadnego kredytu, spłacałem jedynie raty za sprzęt rtv które obecnie są już spłacone. Obecnie chciałbym uzyskać kredyt gotówkowy ale jak przeglądam internet to widzę że nie tak łatwo go uzyskać jak to malują w reklamach telewizyjnych. Stąd też moje pytanie – w jakich bankach starać się o pierwszy kredyt gotówkowy? Czy są banki które posiadają mniejsze formalności związane z kredytem i chętniej go udzielają? Interesuje mnie kwota 8000 zł, posiadam stałe zatrudnienie.

Jeśli chodzi o banki to każdy rządzi się swoimi prawami więc z uzyskaniem kredytu też jest różnie – jedne banki łatwiej udzielą nam kredyt, w innych o ten kredyt będzie trudniej (np. z powodu wyższego wymaganego progu wynagrodzenia). W takiej sytuacji jak ta większość banków bez większych przeszkód powinna nam kredyt udzielić, jednak pod warunkiem że spełniamy jeszcze dwa ważne kryteria a mianowicie mamy odpowiednią zdolność kredytową (odpowiedni miesięczny dochód) oraz nie znajdujemy się w BIK (np. za nie spłacony wcześniej kredyt) lub w rejestrach dłużników (np. za nie spłacone do tej pory rachunki telefoniczne).

Na naszą korzyść w tym wypadku będzie przemawiało również to że braliśmy już wcześniej raty kredytowe a więc tym samym mamy już jakąś historię kredytową, którą bank może sobie zweryfikować za pośrednictwem baz w BIK (Biurze Informacji Kredytowej).

W których bankach należy starać się o pierwszy kredyt? Nie będziemy wymieniać w tym miejscu nazw banków. Naszym zdaniem najłatwiej uzyskamy kredyt w tym banku w którym posiadamy konto osobiste a na które przelewane jest nasze miesięczne wynagrodzenie od pracodawcy. Pamiętajmy jednak że choć może to być najszybsze rozwiązanie na uzyskanie kredytu, to nie zawsze najtańsze.

Tak jak w powyższym wypadku, kredyt dużo łatwiej przyjdzie nam uzyskać również w banku który pośredniczył przy ratach za sprzęt które wcześniej spłacaliśmy. Ogólnie rzecz biorąc – banki z którymi mieliśmy lub mamy już jakiś kontakt. Tu dobrym przykładem może być istniejąca od kilku miesięcy marka T-Mobile Uslugi Finansowe. Klienci telefonii komórkowej T-Mobile już teraz mają możliwość uzyskania w ramach usług bankowych debetu w wysokości 1000 zł. Przypuszczamy że kredyt przyjdzie im również uzyskać dużo łatwiej, jeśli klientami sieci są od kilku lat i terminowo spłacają rachunki telefoniczne.

Jeżeli zależy nam na szybkim uzyskaniu kredytu a formalności chcielibyśmy dopełnić całkowicie przez internet to w tym wypadku wypada polecić propozycje mBanku i Igotówka. W tych bankach do określonej kwoty wszystkie potrzebne formalności możemy dopiąć drogą internetową, nawet bez konieczności wizyt w placówce. W obu przypadkach istnieje możliwość zdalnej weryfikacji zdolności kredytowej za pomocą specjalnej aplikacji która połączy się z naszym kontem (w przypadku mBanku) lub poprzez przesłanie elektronicznego wyciągu z konta (w przypadku Igotówka). Dzięki temu potrzebną gotówkę możemy mieć na koniec jeszcze tego samego dnia co składaliśmy wniosek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *