Jakie dokumenty do kredytu przez internet?

Od paru dni myślę poważnie nad zaciągnięciem kredytu a dzisiaj dowiedziałam się że mogłabym taki kredyt wziąć całkowicie przez internet bez wizyt w banku. Jakie dokumenty w takim przypadku będą mi potrzebne i jak wyglądają formalności w przypadku kredytów internetowych?

Warto zacząć od tego że nie dla wszystkich kwot banki udzielają kredytów w pełni internetowo. Sprawdzając oferty banków nie trudno zauważyć że najczęściej uzyskamy tą drogą nie więcej niż 20 000 zł. W przypadku wyższych kwot choć sam wniosek o kredyt bez problemu złożymy przez internet, to w celu dopełnienia pozostałych formalności będzie już konieczna nasza wizyta w placówce bankowej.

Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku o kredyt przez internet po wcześniejszym wyborze banku. Będziemy musieli tam podać kwotę kredytu jakim jesteśmy zainteresowani, okres w jakim zamierzamy spłacić zaciągnięty kredyt czy cel przeznaczenia kredytu. We wniosku będziemy musieli również podać nasze dane osobowe jak również miejsce zamieszkania, dane dotyczące zatrudnienia oraz uzyskiwanych dochodów oraz numer rachunku bankowego na jaki ma zostać przelana cała kwota kredytu.

Do uzyskania kredytu gotówkowego przez internet również mogą być potrzebne skany dokumentów jak dowodu osobistego czy zaświadczenia i dochodach uzyskanych w ciągu ostatnich 3 miesięcy z naszego miejsca pracy. Takie zaświadczenie możemy pobrać z naszego zakładu pracy a może też wystarczyć historia rachunku osobistego na które wpływa nasze miesięczne wynagrodzenie. To ostatnie możemy pobrać sami logując się na nasze konto osobiste i pobierając dokument w postaci pliku PDF.

To jakie dokumenty będziemy musieli przedstawić starając się o kredyt gotówkowy przez internet zależy głównie od banku w którym składamy wniosek ale najczęściej jest to wspomniany skan dowodu osobistego i dokument potwierdzający uzyskiwane dochody. Dokumenty takie będziemy mogli przesłać do banku drogą elektroniczną – e-mailem lub za pośrednictwem specjalnego formularza, umożliwiającego przesłanie załącznika.

Po wypełnieniu wniosku i przesłaniu wymaganych dokumentów przejdziemy do podpisania umowy o kredyt. Umowa taka może zostać przez nas podpisana drogą elektroniczną lub wysłana do nas przez firmę kurierską o podpisana w miejscu zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *