Kredyt bankowy 5000 zł z ratami na 3 lata

Interesowałby mnie kredyt gotówkowy w wysokości 5000 zł na raty rozłożone na 3 lata. Aktualnie mam 22 lata i stałe zatrudnienie od 2 lata, obecnie już umowa na czas nie określony z wynagrodzeniem minimalnym (najniższa krajowa). Czy jest szansa że dostanę taki kredyt z 3-letnim okresem spłaty w którymś z banków?

Szanse na uzyskanie kredytu w takiej kwocie i z takim okresem spłaty są jak najbardziej realne. Ostateczna decyzja będzie zależeć jednak od banku w którym złożymy wniosek i od obliczonej zdolności kredytowej. Na naszą korzyść na pewno będzie przemawiało posiadanie stałego zatrudnienia na czas nie określony.

Aby sprawdzić czy uda nam się uzyskać taki kredyt najlepiej wykorzystać do tego celu internet i za pomocą symulatorów obliczyć sobie koszt kredytu w danym banku a tam gdzie koszty kredytu będą najniższe możemy złożyć wniosek.

Do wybrania najlepszej oferty kredytu nie polecamy jednak składania kilku wniosków o kredyt w różnych bankach jednocześnie, ponieważ jak pokazuje historia może to przyczynić się do zaniżenia naszej oceny punktowej w BIK. Każdy bank aby ocenić naszą zdolność kredytową i przedstawić nam ofertę, będzie weryfikował nasze dane w BIK. Jeśli takich zapytań pojawi się za dużo możemy mieć problem z uzyskaniem kredytu.

Do sprawdzenia kosztu kredytu możemy użyć symulacji na stronach mBanku czy iGotówka, które są jednymi z bardziej wiarygodnych symulacji kredytów gotówkowych.

W przypadku kredytu gotówkowego 5000 zł na dowolny cel z okresem spłaty 3 lat czyli 36 miesięcy, rata miesięczna kredytu wyniesie 184 zł co daje łączną kwotę do spłaty w wysokości 6624 zł a więc koszt kredytu to 1624 zł. Nie jest to duży koszt biorąc pod uwagę stosunkowo długi okres spłaty. Pamiętajmy jednak że ostateczny koszt kredytu może się nieco różnić od przedstawionej symulacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *