Limit kredytowy w koncie – jak otworzyć?

Interesuje mnie uzyskanie limitu kredytowego w koncie w wysokości 9000 zł. Nigdy wcześniej nie korzystałem z takiego limitu a nie ukrywam że byłbym taką opcją zainteresowany. Posiadam już zaciągnięty kredyt który wziąłem kilka miesięcy temu na zakup mieszkania. Wspomniany limit w koncie chciałbym przeznaczyć na zakup kilku nowych mebli. Bardzo prosiłbym o przybliżenie kosztów jakie wiążą się z uzyskaniem takiego limitu w koncie i jak wygląda jego spłata?

O uzyskanie takiego limitu w koncie najlepiej starać się w ramach posiadanego już konta osobistego a najlepiej tego na które otrzymujemy nasze wynagrodzenie. Dzięki temu nie będziemy musieli przedstawiać dodatkowych dokumentów typu zaświadczenie o dochodach, ponieważ do przyznania limitu powinna wystarczyć nam (a właściwie bankowi) sama historia konta.

Kwota przyznanego limitu będzie uzależniona w głównej mierze od naszych dochodów, które oczywiście zostaną pomniejszone o spłacany obecnie kredyt na mieszkanie. Jeśli mamy przyzwoite miesięczne dochody to bez większych przeszkód taki limit w koncie powinniśmy uzyskać.

Koszty takiego limitu możemy przybliżyć na bazie konta osobistego Konto Godne Polecenia w Banku Zachodnim WBK. Limit kredytowy w wysokości 9000 zł może zostać przyznany z okresem spłaty 12 miesięcy. Przez cały ten okres możemy spłacać minimalną kwotę wyznaczoną przez bank które stanowią tzw. odsetki od udzielonego limitu i będzie to ok. 110-120 zł miesięcznie. Limit w koncie może zostać nam odnowiony po 12 miesiącach pod warunkiem że utrzymamy odpowiednio wysokie wpływy miesięczne na konto (ustalane indywidualnie przez bank). Jeśli limit nie będzie mógł zostać nam odnowiony powinniśmy wspomniany limit 9000 zł wpłacić przed kończącym się 12-miesięcznym terminem spłaty.

Aby uzyskać limit kredytowy w koncie należy otworzyć konto osobiste i już od pierwszego dnia kiedy konto będzie aktywne możemy wnioskować o otwarcie limitu w koncie bezpośrednio po zalogowaniu się do panelu. Aby wnioskować o otwarcie konta i limitu kredytowego wymagane jest posiadanie stałego i udokumentowanego dochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *