Zmniejszenie raty kredytu gotówkowego

Posiadam kredyt gotówkowy w banku zaciągnięty w ubiegłym roku. Do tej pory spłaciłem już 12 rat tego kredytu, raty miesięczne są jednak dosyć duże a w międzyczasie moja sytuacja finansowana trochę się pogorszyła. Czy istnieje możliwość zmniejszenia raty kredytu a tym samym wydłużenie okresu jego spłaty? Dzięki temu rata się zmniejszy a ja będę miał pewność że będę w stanie w terminie spłacać zobowiązania.

Taka opcja jak najbardziej jest możliwa – banki w większości przypadków idą na rękę kredytobiorcom tym bardziej jeśli Ci spłacali do tej pory swoje raty miesięczne w terminie. Przeszkodą w tym wypadku może być jedynie sytuacja jeśli kredyt gotówkowy zaciągnięty w danym banku jest już rozłożony na maksymalnie długi okres czasu. Niektóre banki udzielają tego rodzaju kredytów np. na 6,7 czy najczęściej maksymalnie 8 lat w przypadku kredytów gotówkowych. Ale w nawet w takich wypadkach warto udać się do placówki bankowej i przedstawić naszą obecną sytuację finansową.

Jednak gdyby bank nie poszedł nam na rękę a mamy jeszcze jakieś inne zobowiązania, choćby w postaci karty kredytowej czy innego kredytu możemy udać się do kompletnie innego banku i skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Taki kredyt umożliwia połączanie kilku różnych zobowiązań finansowych (kredyt gotówkowy, karty kredytowe, kredyty samochodowe i hipoteczne) w jedną całość. Dzięki niemu płacić będziemy jedną ratą i niższą niż do tej pory.

Rozwiązań jest kilka więc wart po prostu zrobić krok w celu skontaktowania się z bankiem, a nie czekać do momentu kiedy będziemy spóźniać się ze spłatą raty przez co będą nam naliczane dodatkowe odsetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *