Zmniejszenie raty kredytu gotówkowego

Posiadam kredyt gotówkowy w banku zaciągnięty w ubiegłym roku. Do tej pory spłaciłem już 12 rat tego kredytu, raty miesięczne są jednak dosyć duże a w międzyczasie moja sytuacja finansowana trochę się pogorszyła. Czy istnieje możliwość zmniejszenia raty kredytu a tym samym wydłużenie okresu jego spłaty? Dzięki temu rata się zmniejszy a ja będę miał pewność że będę w stanie w terminie spłacać zobowiązania.

Taka opcja jak najbardziej jest możliwa – banki w większości przypadków idą na rękę kredytobiorcom tym bardziej jeśli Ci spłacali do tej pory swoje raty miesięczne w terminie. Przeszkodą w tym wypadku może być jedynie sytuacja jeśli kredyt gotówkowy zaciągnięty w danym banku jest już rozłożony na maksymalnie długi okres czasu. Niektóre banki udzielają tego rodzaju kredytów np. na 6,7 czy najczęściej maksymalnie 8 lat w przypadku kredytów gotówkowych. Ale w nawet w takich wypadkach warto udać się do placówki bankowej i przedstawić naszą obecną sytuację finansową.

Jednak gdyby bank nie poszedł nam na rękę a mamy jeszcze jakieś inne zobowiązania, choćby w postaci karty kredytowej czy innego kredytu możemy udać się do kompletnie innego banku i skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Taki kredyt umożliwia połączanie kilku różnych zobowiązań finansowych (kredyt gotówkowy, karty kredytowe, kredyty samochodowe i hipoteczne) w jedną całość. Dzięki niemu płacić będziemy jedną ratą i niższą niż do tej pory.

Rozwiązań jest kilka więc wart po prostu zrobić krok w celu skontaktowania się z bankiem, a nie czekać do momentu kiedy będziemy spóźniać się ze spłatą raty przez co będą nam naliczane dodatkowe odsetki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *