Gdzie pożyczka na nowo otwartą firmę

Od 5 miesięcy prowadzę działalność gospodarczą w postaci malej agencji reklamowej wykonującej reklamy zewnętrzne i jest to moje główne zajęcie. Chciałbym uzyskać kredyt na start dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej. Gdzie aktualnie mogę się starać o taki kredyt i jakie wymagania będę musiał spełnić?

Kredyt na start udzielany jest najczęściej tym firmom których staż nie przekracza 12 miesięcy. Niestety nadal udziela je bardzo mało banków ponieważ większość banków ma znacznie większe wymagania dotyczące udzielenia kredytu osobom prowadzącym własną firmę. U większości banków bez przedstawienia dokumentów finansowych i zaświadczeń o nie zaleganiu ze składkami z zus czy podatkami w urzędzie skarbowym nic nie wskóramy.

Większe szanse na uzyskanie kredytu jako nowa firma mamy w bankach specjalizujących się w obsłudze finansowej firm – mówimy tu konkretnie o dwóch czyli FM Banku i Idea Banku. Oferty tych banków nastawione są głównie na osoby prowadzące działalność gospodarczą i małe firmy również jedno osobowe czyli osoby samo zatrudnione.

W ramach kredytu na start w FM Banku możemy otrzymać nawet do 100 000 zł z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 60 miesięcy (5 lat). Aby starać się o taką lub mniejszą kwotę wymagane jest przynajmniej 3-miesięczne prowadzenie własnej działalności oraz opłacanie przez ten okres ZUSu i podatków do US (jeśli takie już płacimy). W przypadku większych kwot najczęściej wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie kredytu majątkiem własnym lub dodatkowi poręczyciele. Minimalna kwota dostępnego kredytu na start to 3000 zł.

Kredyt na nową otwartą firmę otrzymamy również w Idea Banku. Ponadto jest on dostępny również dla osób które dopiero myślą o własny biznesie ponieważ o kredyt możemy starać się już od pierwszego dnia rozpoczęcia działalności. W ramach kredytu na start Idea Banku jest do uzyskania nawet do 350 tyś zł, tyle że w przypadku tak dużych kwot nie obejdzie się bez zabezpieczenie kredytu. Okres spłaty również może być dłuższy niż w przypadku oferty FM Banku i możemy go spłacać nawet do 10 lat.

W Idea Banku znajdziemy również specjalną ofertę Rok bez ZUS’u z której mogą skorzystać nowe firmy, tyle że wyłącznie te jednoosobowe bądź też przedstawiciele wolnych zawodów. W ramach oferty bank przez pierwsze 12 miesięcy będzie opłacał nasze składki ZUS (dotyczy tych opłacających tzw. „mały zus”.)

Artykuł powstał przy współpracy z Portfel24: http://www.portfel24.eu/kredyt-dla-nowych-firm/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *