Pożyczka na zakup z Allegro

Szukam kogoś kto pomoże mi uzyskać pożyczkę na zakup nowego roweru MTB poprzez Allegro. Próbowałem uzyskać kredyt gotówkowy na ten cel w banku jednak bezskutecznie, problemem jest inny nie spłacony jeszcze w całości kredyt. Ogólnie spłacam go w terminie jednak zdarzały się miesiące że miałem kilku tygodniowe opóźnienia. Aktualnie kończę już go spłacać więc pomyślałem o nowym, czy w takim wypadku będę musiał czekać aż do końca jego spłaty?

Kredyt gotówkowy nie będzie najlepszym rozwiązaniem jeśli myślimy o zakupie jakiegoś towaru przez internet – obojętnie czy będzie to telewizor, rower czy konsola xbox. Jeżeli już potrzebujemy dodatkowej gotówki na ten cel lepiej wykorzystać do tego celu kartę kredytową o ile ją mamy oczywiście. A jeśli nie, nic nie stoi na przeszkodzie by taką kartę sobie zamówić choćby drogą internetową. Oczywiście do jej uzyskania również będzie potrzebna zdolność kredytowa, ale kartę kredytową można dużo łatwiej uzyskać niż kredyt gotówkowy.

Głównym atutem karty kredytowej w przypadku dokonywania transakcji bezgotówkowych jest tzw. okres bez odsetkowy wynoszący najczęściej 56 dni w ramach którego wydaną kwotę z karty jeśli zwrócimy w całości w ciągu 56 dni to nie będziemy musieli płacić dodatkowych odsetek od kwoty którą pożyczyliśmy sobie z karty. Raz w miesiącu wymagane jest również spłacanie minimalnej kwoty wyznaczonej przez bank w określonym terminie (najczęściej do końca danego miesiąca).

Zakup określonego towaru, w tym przypadku roweru przez aukcję Allegro również będzie bardzo ułatwiony ponieważ w momencie przechodzenia do płatności przechodzimy do opcji karty kredytowej podając jej dane w postaci numeru znajdującego się z przodu a następnie trzech cyfr CVV znajdujących się z tyłu karty czyli kodu kontrolnego karty kredytowej. Często wymagane jest również podanie ważności karty który również widoczny jest na karcie kredytowej.

Jeśli będziemy mieć problem z uzyskaniem karty kredytowej drogą bankową możemy skorzystać z alternatywnej formy jej uzyskania która skierowana jest do osób z nie najlepszą historia kredytową lub niską zdolnością kredytową. Ofertę taką aktualnie posiada Vanquis bank a limit na karcie może wynosić od 1100 zł do 5500 zł i uzależniony jest od indywidualnej oceny zdolności pożyczkobiorcy. Warto zaznaczyć że w przypadku tej karty również mamy do dyspozycji okres bez odsetkowy wynoszący 56 dni a wniosek o jej wydanie możemy złożyć całkowicie przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *