Co sądzicie o pożyczkach w Profi Credit?

Nie mogę uzyskać kredytu w banku, mam nawet problem w uzyskaniu pożyczki w Providencie. Znajomy podesłał mi stronę firmy Profi Credit która podobno nie sprawdza baz BIK przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu pożyczki. Jak oceniacie tą firmę, czy warto tam sięgać po pożyczkę a może znacie jakieś inne alternatywy? Chodzi mi o pożyczkę w wysokości 8000 zł na okres 24 lub 36 miesięcy.

Oczywiście oferta Profi Credit jest nam jak najbardziej znana ponieważ to jedna z bardziej popularnych firm specjalizujących się w pożyczkach pozabankowych obok Providenta i Bociana. Co musimy wiedzieć o pożyczkach udzielanych przez tą firmę to fakt iż pożyczki przez nich udzielane są bardzo kosztowne w spłacie. Zaciągając 8000 zł na tak długi okres spłaty musimy liczyć się z tym że będziemy mieli do spłacenia ponad dwu krotność pożyczonej kwoty.

Na koszt pożyczek Profi Credit składa składa się szereg opłat jak ubezpieczenie pożyczki które jest obowiązkowe, opłata przygotowawcza, wynagrodzenie umowne oraz prowizja. W bardzo prosty sposób możemy jednak sprawdzić jaki będzie dokładny koszt pożyczki jeszcze przed wysłaniem wniosku o pożyczkę, wykorzystując do tego celu kalkulator pożyczkowy zamieszczony na stronach Profi Credit.

Jeśli natomiast chodzi o warunki uzyskania u nich pożyczki to faktycznie firma nie weryfikuje danych potencjalnego pożyczkobiorcy w bazach BIK a do uzyskania pożyczki w tej wysokości będzie nam potrzebny dowód osobisty, zaświadczenie o zarobkach, ostatni opłacony rachunek za prąd czy telefon oraz wyciąg z konta bankowego na które wpływa nasze wynagrodzenie.

Najtańszą opcją uzyskania takiej pożyczki będzie Provident, jeśli jednak pożyczka u nich nie wchodzi w grę pozostają nam same droższe w spłacie opcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *