Czysty KRD – czy mogę dostać kredyt?

Spłaciłem fakturę za którą swego czasu trafiłem do Krajowego Rejestru Długów, a przez który miałem problem z dostaniem gdziekolwiek kredytu. Obecnie mam już czyste konto w KRD, czy teraz mogę już bez większych przeszkód składać wniosek o kredyt czy informacja o tym że miałem zadłużenia w KRD będzie jeszcze widoczna przez jakiś czas?

Wpisy w KRD w odróżnieniu od wpisów w rejestrach BIK znikają praktycznie od ręki i później nie ma po nich już nawet śladu. Informacje te nie są nigdzie archiwizowane a więc nie są już dla nikogo dostępne. Najczęściej znikają one po spłaceniu przez dłużnika zadłużenia (w niektórych przypadkach z odsetkami). Natomiast w przypadku BIK informacja na temat nie terminowych spłat kredytu może być widoczna nawet przez 5 lat od momentu spłacenia kredytu.

Jeśli więc możemy się pochwalić już czystym kontem w KRD a nasza obecna sytuacja finansowa pozwala na spłatę rat kredytu, posiadamy przy tym stałe zatrudnienie oraz dochody które możemy poświadczyć a ponadto nie posiadamy negatywnej opinii w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) to jak najbardziej możemy starać się o przyznanie nam kredytu w każdym banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *