Kredyt na zagraniczną wycieczkę

Interesuje mnie zaciągnięcie kredytu na wycieczkę zagraniczną – czy w takim wypadku bierze się tradycyjny kredyt gotówkowy czy są jakieś specjalne kredyty przeznaczone konkretnie na ten cel?

W ofertach niektórych banków znajdziemy specjalne oferty skierowane do osób myślących o wakacyjnych wyjazdach czy wycieczkach zagranicznych, ale w rzeczywistości jest to tradycyjny kredyt gotówkowy z bardzo zbliżonym oprocentowaniem. Jedyne kredyty w ramach których możemy liczyć na niższe oprocentowanie to samochodowe czy hipoteczne.

Wykupując w biurze podróży wycieczkę zagraniczną czy to do Turcji, Grecji czy na Majorkę i potrzebując na ten cel dodatkowej gotówki wcale nie musimy się udawać dodatkowo do placówek bankowych aby załatwić formalności związane z kredytem. Wiele biur podróży poza tym że oferuje szeroki wachlarz wycieczek zagranicznych, oferuje również kompleksowe finansowanie tych wycieczek w postaci kredytów. Współpracują one pod tym kątem z bankami, dzięki czemu wszystkie potrzebne formalności związane z kredytem możemy załatwić na miejscu.

Należy jednak pamiętać że kredyt kredytowi nie równy i w zasadzie wszystkie banki posiadają rożne oferty, różniące się oprocentowaniem i wysokością rat. Zanim więc zdecydujemy się na konkretną ofertę warto rozejrzeć się za bankiem który jest w stanie udzielić nam najkorzystniejszych warunków a więc zaproponować najniższą ratę kredytu. Nie musimy korzystać z tego oferowanego przez biuro podróży, możemy sami załatwić bardziej dla nas korzystny w spłacie kredyt, w innym banku. Tyle że będzie to wiązało się z dodatkową wizytą w placówce bankowej.

Alternatywą jest pozyskanie kredytu całkowicie przez internet, ale nie we wszystkich przypadkach jest to możliwe – taki kredyt uzyskamy choćby mBanku, Igotówce czy T-Mobile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *