Kredyt samochodowy a brak udokumentowanego dochodu

Szukam firmy która udziela kredytów na kupno samochodu osobowego. Wartość samochodu to około 25 000 zł, posiadam wkład własny. Jestem osobą pracującą jednak nie posiadam udokumentowanego dochodu, aktualnie w wieku 22 lat. Czy poza bankiem znajdę firma która na rozsądnych warunkach udzieli mi kredytu na samochód?

Wiadomo na starcie że bez udokumentowanego dochodu nie mamy szansy na żaden kredyt, w żadnym banku, nawet ten samochodowy.

Jedyną opcją w tym wypadku jest kredyt samochodowy pod zastaw, w tym wypadku pod zastaw samochodu. Aby go uzyskać musimy posiadać jednak określony wkład własny, który najczęściej wynosi 40-50% (w przypadku przedstawionej poniżej oferty Motopożyczka wynosi on 40%).

Kredyt taki do tanich jednak nie należy, ponieważ cechuje się dużą prowizją pobieraną przez firmy udzielające pożyczek pod zastaw. W skrócie – im później spłacimy pożyczoną kwotę tym narażamy się na większe koszty. Jeśli uda nam się spłacić całość pożyczonej kwoty w przeciągu kilku miesięcy to większej tragedii nie będzie, jednak jeśli miałoby to nam zająć powyżej 1 roku to opcja ta nie będzie już dla nas opłacalna.

Jeśli więc mamy możliwość najlepszą opcją pożyczenia gotówki na samochód będzie kredyt samochodowy zaciągany w banku, tylko że w tym przypadku konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia o dochodach z naszego miejsca pracy. W dodatku kredyt samochodowy możemy uzyskać nie tylko posiadając wkład własny a nawet nie posiadając go wcale zaciągając kredyt na 100% wartości samochodu (choć nie wszystkie banki go udzielają).

Oprocentowanie i koszt takiego kredytu bankowego będzie znacznie niższe od kredytu pozabankowego zaciąganego pod zastaw samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *