Kredyt gotówkowy na zakup motocykla 125ccm

Zainteresowała mnie dosyć mocno ustawa która już niedługo ma być wcielona w życie. Chodzi tu o możliwość kierowania motocyklem przez osoby posiadające prawo jazdy kategorii B od przynajmniej 3 lat. Uprawnienia te mają obejmować również motocykle z silnikami do 125ccm. Pomyślałem więc że to idealny moment na zakup motocykla enduro na który już dawno miałem chęć a niestety brak odpowiedniej kategorii uniemożliwiał mi spełnienie tego marzenia. Chciałbym więc poznać jakieś propozycje kredytu dla osoby która nigdy nie brała kredytów w banku na ok. 18 tyś ponieważ tyle będę potrzebował na zakup nowego motocykla.

Również słyszeliśmy o tej ustawie i również nas zainteresowała. Warto dodać że ustawa ta została już przegłosowana przez sejm i obecnie czeka już tylko na podpis prezydenta i powinna wejść w życie we wrześniu 2014 roku.

No ale nie tematem motoryzacji nasz serwis żyje a finansami więc przejdziemy do tematu kredytu który umożliwi nam zakup tego wymarzonego motocykla.

Jeśli nigdy wcześniej nie braliśmy żadnego kredytu, nie braliśmy też żadnego sprzętu na raty to uzyskanie pierwszego kredytu wcale nie będzie takie łatwe jak można by przepuszczać. Najłatwiej będą miały te osoby które mają już odpowiednio wysoki wiek (np. powyżej 25 lat) i posiadają stałą umowę u pracę od kilku lat. W takiej sytuacji uzyskanie kredytu nie powinno przysporzyć nam większych problemów.

W innej sytuacji będą osoby w wieku 18-22 lat które w dodatku posiadają zatrudnienie od nie dawna lub nie posiadają jeszcze umowy o pracę na czas nie ograniczony. Nie wszystkie banki będą chętne do udzielenia kredytu osobom na taką kwotę w dodatku bez historii kredytowej.

Obecnie jesteśmy jednak w lepszej sytuacji niż kilka czy kilkanaście lat temu kiedy do uzyskania kredytu była konieczna wizyta w placówce i to przynajmniej ze dwa razy. Aktualnie sam wniosek o pożyczkę możemy złożyć przez internet a wstępną decyzję otrzymamy również bez konieczności wizyty w placówce np. na podstawie przesłanej historii kredytowej z konta w postaci dokumentu pdf. Niektóre z banków jak mBank czy BNP Paribas umożliwiają uzyskanie kredytu całkowicie przez internet bez konieczności wizyt w placówce i dotyczy to najczęściej kwot do 20 tyś zł.

Warto w tym miejscu zaznaczyć że w celu zakupu nowego motocykla można wykorzystać zaciągnięcie kredytu samochodowego który będzie dla nas tańszą opcją w spłacie niż zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Kredyty samochodowe są przyznawane zarówno na zakup samochodów osobowych ale również motocykli, quadów czy skuterów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *