Pożyczka w przypadku braku zatrudnienia

Od kilku miesięcy jestem osobą bezrobotną ponieważ z kilku powodów musiałem się zwolnić z firmy w której do tej pory pracowałem. Aktualnie mam już złożone papiery w firmie transportowej w której pracę zaczynam zaraz po wakacjach. Korzystając z okazji że ten przymusowy „urlop” trafił mi się w wakacje pomyślałem że warto byłoby to wykorzystać i gdzieś pojechać, tym bardziej że teraz tak szybko nie będę mógł sobie na to pozwolić ze względów czasowych. Czy są firmy w których uzyskam pożyczkę na ok. 2000 zł w takim przypadku jak moja a więc bez zatrudnienia i bez przedstawiania zaświadczeń o dochodach?

Uzyskanie kredytu w banku nawet małego w przypadku jeśli nie jesteśmy osobą zatrudnioną a więc nie możemy przedstawić ani zaświadczenia o dochodach ani o zatrudnieniu jest w skrócie mówiąc – nie możliwe. Jeśli nasza sytuacja finansowa finansowa pozwala na spłacanie rat pożyczki to taką możliwość będziemy mieli w firmach udzielających pożyczek pozabankowych.

Większość tego typu firm zaświadczeń nie wymaga jednak zdarzają się wyjątki. Każda z tych firm indywidualnie podchodzi do sytuacji finansowej pożyczkobiorcy, sprawdzając również jego dotychczasową historię kredytową np. za pośrednictwem odpowiednich baz jak BIK czy KRD. A więc to czy uda nam się uzyskać pożyczkę w tej czy innej firmie zależy od wielu czynników..

Osoby nie mogące uzyskać kredytu drogą bankową najczęściej pierwsze swoje kroki kierują do firmy Provident i w sumie jest to dobra opcja tym bardziej że firma pomimo upływu lat nadal ma do zaproponowania jedne z bardziej korzystnych warunków wśród firm pozabankowych. Pożyczając gotówkę z Providenta musimy się jednak liczyć z tym że spłata takiej pożyczki wygląda nieco inaczej jak w bankach czy innych firmach parabankowych. Okres spłaty rozłożony jest na cykl tygodniowy za sprawą którego co tydzień będziemy spłacać ratę pożyczki. Minimalny okres spłaty w przypadku pożyczki 2000 zł to 30 tygodni a maksymalny 60 tygodni. Starając się o uzyskanie pożyczki w Providencie pamiętajmy wy wybrać opcję Przelew, która pozwala na regulowanie spłaty pożyczki za pomocą przelewów oraz jest znacznie tańsza w spłacie od opcji domowej.

Kolejną z propozycji jest oferta Asa Kredyt która pod względem kosztów nie wiele odbiega specjalnie od oferty Providenta. Tutaj możemy spłatę pożyczki rozłożyć podobnie jak w bankach a więc na raty miesięczne. W przypadku pożyczki w wysokości 2000 zł mamy do wyboru od 6 do 18 miesięcy. Choć wszystkie formalności w przypadku pożyczki w Asa Kredyt załatwimy całkowicie zdalnie a więc wykorzystując do tego celu internet to uzyskanie pożyczki w przypadku aktualnego braku zatrudnienia może być trudniejsze niż u Providenta.

Łatwiejsze natomiast może się ono okazać w przypadku nowej propozycji firmy Zaimo która zadebiutowała na krajowym rynku pożyczkowym w tym roku i cieszy się dosyć dużą popularnością głównie dzięki dużej przyznawalności pożyczek. Nie bez znaczenia na ten fakt ma wpływ również szybkość przyznawania pożyczek ponieważ jeśli nam się poszczęści potrzebną gotówkę na naszym koncie możemy mieć nawet w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut od złożenia wniosku. Wszystko to również bez konieczności wychodzenia z domu. Maksymalny okres spłaty pożyczek Zaimo to 12 miesięcy.

Podobną ofertę jak Zaimo ma również firma Incredit tyle że u nich okres spłaty możemy wydłużyć jeszcze bardziej to nawet 24 miesięcy. Formalności również wyglądają podobnie ponieważ wszystko również załatwiamy przez internet i w większości przypadków nie jest wymagane przesyłanie dodatkowych dokumentów, które potwierdzałyby nasze zatrudnienie. Co jednak wiedzieć w przypadku pożyczek zarówno Zaimo jak i Incredit o dosyć duże koszty pożyczek w przypadku rozłożenia ich na dłuższy okres spłaty.

Jeśli wspomnianą pożyczkę chcielibyśmy szybko spłacić np. zaraz kiedy dostaniemy pierwszą wypłatę w nowej firmie to mamy jeszcze otwarte w tym wypadku drzwi do firm udzielających chwilówki w których możemy nie tylko pożyczyć gotówkę na okres 30 dni ale również wydłużyć okres spłaty dzięki czemu rozciągniemy go do 2 czy 3 miesięcy. Problemem w tym wypadku może być jednak to że mało która firma udzieli nam tak wysokiej pożyczki już za pierwszym razem. Jedyną firmą którą znaleźliśmy i nie posiadała takiego limitu była Kredito24 jednak należy pamiętać że taką pożyczkę nie każdemu firma zdecyduje się pożyczyć za pierwszym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *