Czy dostanę kredyt pracując na umowie na czas określony?

Właśnie dostałem po raz drugi umowę na czas określony na pół roku a uzyskiwany przez mnie dochód to najniższa krajowa. Czy na takiej umowie mam szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego, czy dopiero jak dostanę angaż na czas nie określony mogę starać się o taki kredyt?

Wszystko zależy od kwoty kredytu na jakim nam zależy oraz od banku w jakim będziemy składać wniosek o taki kredyt. W przypadku mniejszych kwot do 5000 zł nie powinniśmy mieć większych problem z uzyskaniem kredytu. Na naszą korzyść na pewno będzie przemawiało to że przepracowaliśmy już pół roku na jednej umowie na czas określony i została ona nam przedłużona.

Według naszych informacji największe szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego w takiej sytuacji będziemy mieli w Deutsche Bank.

Pytając o kredyt możemy również spróbować w bankach udzielających kredytów drogą internetową, tym bardziej by dowiedzieć się czy kredyt zostanie nam udzielony nie będziemy musieli udawać się do placówki bankowej a wszystkie informacje uzyskamy bez konieczności wychodzenia z domu.

Aby uzyskać kredyt drogą internetową to w zależności od banku w jakim złożymy wniosek, będziemy musieli przesłać do banku albo skan zaświadczenia o dochodach z ostatnich 3 miesięcy lub też wyciąg z konta dokumentujący ostatnie 3 przelewy wynagrodzenia. W niektórych przypadkach bank może poprosić nas o przesłanie oryginałów za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *