Kredyt na remont mieszkania 20 000 zl

Planuję w przyszłym miesiącu solidny i kompleksowy remont mieszkania a konkretnie dwóch pokojów. Remont będzie obejmował zarówno malowanie, nową podłogę jak również nowe wyposażenie obu pokojów a więc częściowo nowe meble, nowe łóżko. Na ten cel potrzepałbym 20 tyś zł z okresem spłaty 36 miesięcy. Szukam najlepszej i najatrakcyjniejszej oferty z niskim oprocentowaniem.

Od razu trzeba zaznaczyć że choć banki posiadają w swoich ofertach kredyt na remont to tak na prawdę nie różni on się niczym od tradycyjnego kredytu gotówkowego. Inaczej wygląda to w przypadku takiego kredytu który jest traktowany jak kredyt hipoteczny, tyle że taki udzielany jest już na większe remonty a minimalna kwota kredytu wynosi 40-50 tyś zł i z długim okresem spłaty nawet do 35 lat. Jeśli interesowałby nas taki kredyt to znajdziemy go w takich bankach jak PKO czy Credit Agricole.

W przypadku mniejszych remontów a więc takich jak przedstawionych wyżej pozostaje nam szukanie najtańszej oferty spośród kredytów gotówkowych. Orientacyjny koszt kredytu możemy obliczyć przykładowo za pomocą stron mBanku czy serwisu iGotówka należącego do BNP Paribas. Oto wyliczenia dokonane za pomocą tych dwóch serwisów na początku października 2014.

Kredyt gotówkowy 20 000 zł, okres spłaty: 36 miesięcy, ubezpieczenie: tak

mBank – rata miesięczna 747,27 zł, łącznie do spłaty: 26 901,72 zł
iGotówka – rata miesięczna 715,00 zł, łącznie do spłaty: 25 740,00 zł

Warto nadmienić że w przypadku kredytów do 20 000 zł w obu bankach mamy możliwość dopełnienia formalności związanych z kredytem całkowicie przez internet.

Jeśli oczekujemy niższych kosztów kredytu dobrym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z takich serwisów jak choćby Kokos w ramach którego otrzymalibyśmy jeszcze niższą ratę kredytu. Jednak uzyskanie tak wysokiego kredytu wraz z stosunkowo niskim oprocentowaniem wiąże się z posiadaniem konta w serwisie od dłuższego czasu i posiadanie przynajmniej kilku spłaconych wcześniej pożyczek, udzielonych w ramach serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *