Pierwszy samochód na kredyt

Chciałabym się dowiedzieć czy mam szanse na uzyskanie kredytu na zakup pierwszego samochodu, jeśli wcześniej nie brałam żadnych kredytów? Mam na myśli kilkuletni samochód używany za ok. 20 tyś zł?

W przypadku kredytów gotówkowych ma to akurat duże znaczenie, ponieważ z doświadczenia wiemy że osoby nie posiadające jeszcze historii kredytowej mają dosyć spore problemy z zaciągnięciem pierwszego kredytu gotówkowego. Dużo łatwiej jest jednak uzyskać kredyt pod zakup sprzętu rtv, agd czy jak w tym przypadku samochodu osobowego. Musi być przy tym jednak odpowiednia zdolność kredytowa…

Co to oznacza? Musimy posiadać umowę o pracę, najlepiej na czas nie określony oraz odpowiednie wynagrodzenie. Na tej podstawie bank wyliczy naszą zdolność kredytową i przedstawi nam możliwość uzyskania kredytu oraz na jaki okres spłaty może nam go zaproponować. Osoby posiadające umowę o pracę oraz odpowiednie wysokie dochody (powyżej 2000 zł netto) bez większych przeszkód powinny uzyskać taki kredyt, nawet jeśli wcześniej nie zaciągały żadnych kredytów.

Duże znaczenie w tym wypadku ma również wiek auta – bank dużo chętniej udzieli nam kredytu na zakup samochodu kilkuletniego niż w w przypadku aut starszych jak 10 czy 12 letnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *