Kredyt samochodowy bez wkładu własnego

Planuję zakupić swój pierwszy własny samochód ponieważ do tej pory korzystałem z samochodu rodziców więc czas na coś własnego. Aktualnie mam 22 lata oraz posiadam umowę o pracę na czas nie określony. Samochód który mnie interesuje to Audi A4 B7 z 2005 roku o wartości około 20 tyś zł bez wkładu własnego. Wynagrodzenie miesięczne w moim wypadku wynosi około 2200 zł netto, nie posiadam przy tym żadnych zobowiązań finansowych poza rachunkiem telefonicznym.

Nie posiadając wkładu własnego mamy szanse na uzyskanie kredytu samochodowego ale oczywiście łatwiej będzie go uzyskać posiadając jakiś, choćby nie duży wkład w postaci odłożonej gotówki.

Starając się o kredyt samochodowy nie posiadając żadnych własnych środków będziemy musieli zatem przekonać bank czymś innym. W tym wypadku na naszą korzyść na pewno będzie przemawiało to że posiadamy umowę na czas nie określony oraz przyzwoite dochody a przy tym minimalne obciążenia finansowe.

Szanse w takim wypadku jak ten są zatem dosyć duże.. ale nawet jeśli z jakiegoś powodu bank nie chciał by nam dać kredytu na 100% wartości samochodu to możemy połączyć nasze dochody z dodatkowym współkredytobiorcą np. z naszymi rodzicami. W ten sposób zwiększymy naszą zdolność kredytową dzięki czemu bank nie powinien mieć już przeciwwskazań do udzielenia nam kredytu.

Jeśli natomiast chodzi o okres kredytowania to w dużej mierze uzależniony on jest od kwoty kredytu oraz naszej zdolności kredytowej. Maksymalny okres spłaty kredytu samochodowego to najczęściej nie więcej niż 7 czy 8 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *