Pożyczka z małymi wpływami

Od kilku miesięcy mam pracę na pół etatu, jednak z nie wielkimi wpływami ok. 900 zł miesięcznie. Czy mam szanse uzyskać gdzieś pożyczkę z takimi nie dużymi dochodami?

W takiej sytuacji trudno nam oceniać czy uda nam się uzyskać kredyt czy też nie. Nie przekreśla to uzyskanie kredytu ale w każdym jednym banku decyzja o przyznaniu kredytu może być inna. W jednym banku będziemy mieli szansę taki kredyt uzyskać, w innych natomiast nie – takie już działanie banków. Wszystko zależy od tego jak dany bank podejdzie do naszej sytuacji finansowej. Drugim minusem w tym przypadku jest fakt iż pracujemy dopiero od kilku miesięcy. Może za to nas uratować sytuacja jeśli wcześniej braliśmy już jakiś kredyt i spłaciliśmy go terminowo.

Jeśli żaden z banków nie zdecyduje się na udzielenie nam kredytu, to w takiej sytuacji mamy jeszcze dostęp do szerokiej oferty pożyczek pozabankowych, które jednak będą nieco bardziej kosztowną alternatywą w porównaniu do bankowych kredytów.

W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić ofertę znajdującą się na krawędzi banków a pożyczek pozabankowych. Mowa w tym miejscu o ofercie Vanquis bank który skierowany jest w głównej mierze do tych osób które nie mogą uzyskać kredytu w banku ale nie z powodu opóźnień w spłatach kredytów, ale z powodu właśnie nie wysokich dochodów otrzymywanych z z tytułu pracy jak i innych tytułów (emerytura, renta, umowa zlecenie).

W Vanquis możemy starać się zarówno o pożyczkę odnawialną jak i o kartę kredytową – kwoty są zbliżone ponieważ wynoszą od 1000 zł do 5500 zł i takie kwoty może nam firma Vanquis przyznać na podstawie oceny naszej zdolności do spłaty pożyczki. Kartę kredytową bardziej polecilibyśmy tym osobom które za uzyskany limit chcą kupić jakiś towar a więc czy to będzie sprzęt rtv, agd czy zakupy w galerii handlowej czy w internecie. Ta opcja jest o tyle sensowniejsza że mamy do dyspozycji w ramach karty 56-dniowy okres bezodsetkowy.

Drugim produktem proponowanym przez Vanquis jest pożyczka odnawialna i tą możemy wykorzystać na dowolny cel a na jej spłacenie będziemy mieć w zależności od tego na ile zostanie nam przyznana albo 12 albo 24 miesiące. Dobre jest to że przez pierwsze miesiące możemy spłacać jakieś minimalne kwoty wyznaczone przez Vanquis a główną część zadłużenia będziemy mogli spłacić wtedy kiedy będzie to dla nas najbardziej odpowiednie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *