Kredyt na samochód od osoby prywatnej

Chciałbym wziąć kredyt samochodowy na samochód marki Audi A6 z 2011 roku o wartości około 80 tyś zł. Posiadam wkład własny w wysokości 20 tyś zł, samochód będzie kupowany od osoby prywatnej. Okres kredytowania to 48 lub 60 miesięcy uzależniony od wysokości raty miesięcznej. Kredyt na samochód chciałbym wziąć wspólnie z małżonką, łączny nasz dochód to 6000 zł.

Przy takich łącznych dochodach a przy tym posiadanym wkładzie własnym w wysokości około 25% wartości samochodu nie powinniśmy mieć większego problemu z uzyskaniem kredytu samochodowego w większości banków.

Nie powinniśmy mieć również większych problemów z uzyskaniem kredytu na samochód kupowany od osoby prywatnej. W takiej sytuacji a więc kupując samochód od osoby fizycznej będzie potrzebna umowa kupna-sprzedaży na podstawie której bank będzie mógł nam udzielić kredytu. Przedstawiając taki dokument oraz kserokopię dowodu osobistego osoby która jest sprzedawcą samochodu bank przejdzie do sprawdzenia samochodu w Centralnym Rejestrze Zastawów Skarbowych.

Zaciągając kredyt samochodowy na auto używane od osoby fizycznej nie otrzymujemy wnioskowanej kwoty kredytu na nasz rachunek bankowy ponieważ pełna kwota kredytu przelewana jest bezpośrednio na rachunek bankowy osoby sprzedającej samochód. Pomimo tego posiadanie wkładu własnego na zakup samochodu odgrywa tu istotną rolę ponieważ dzięki niej zwiększa nasza się nasza ocena zdolności kredytowej a ponadto mamy szanse na otrzymanie bardziej atrakcyjnego oprocentowania od banku.

Pamiętajmy że zaciągając kredyt samochodowy w banku obowiązkowo musimy wykupić pakiet ubezpieczeń OC + AC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *