Jakie znacie pożyczki pozabankowe bez KRD?

Szukam pożyczki pozabankowej ale takiej która nie wymaga do uzyskania czystej historii w bazach KRD. Prowadzę działalność gospodarczą i została mi wystawiona faktura na usługę która nie została w pełni wykonana w związku z czym firma wpisała mnie do Krajowego Rejestr Długów. Wiem że większość firm pozabankowych sprawdza te bazy podczas przyznawania pożyczek, dlatego też moje nie typowe pytanie – czy znacie firmy które udzielają pożyczek bez weryfikacji w KRD?

Firmy pozabankowe są znane z tego że nie weryfikują danych pożyczkobiorców w BIK, choć zdarzają się co raz częściej wyjątki od tej reguły. Sprawdzają jednak dane potencjalnych pożyczkobiorców w innych bazach jak BIG Infomonitor, ERIF czy wspomniany KRD. Wyjątkiem od tej zasady są firmy udzielające pożyczek pozabankowych pod zastaw, ponieważ te firmy najbardziej interesuje to co możemy zaoferować pod zastaw i to będzie stanowiło główne zabezpieczenie pożyczonej gotówki.

Jedną z takich firm jest MotoPożyczka oferująca kredyty pod zastaw samochodów. Kredyt może zostać udzielony pod zastaw samochodu który jest naszą własnością i może to być zarówno nowy jak i używany samochód, pod warunkiem jednak że nie jest on „za stary” (najczęściej akceptowane są auta maksymalnie 10-12 letnie). Kwota pożyczki jaką uzyskamy nie będzie tej samej wysokości co wartość auta a maksymalnie może to być 60% jego wartości.

Maksymalna kwota kredytu do uzyskania w ten sposób to nawet do 100 000 zł z maksymalnym okresem spłaty 72 miesięcy.
Należy jednak zaznaczyć że w przypadku długich okresów spłaty narazimy się na dosyć spore koszty więc zanim zdecydujemy się skorzystanie z oferty na spokojnie przekalkulujmy sobie koszty pożyczki i zastanówmy czy będzie nam się ona opłacać.

Jeszcze ważna rzecz o której należy wspomnieć przy okazji pisania o ofercie Motopożyczki to możliwość korzystania z samochodu stanowiącego zabezpieczenie pożyczki tak jak do tej pory a więc nie mamy żadnych ograniczeń względem jego korzystania. Nadal możemy nim dojeżdżać do pracy, wybrać się na wycieczkę czy zawozić teściową na zakupy do supermarketu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *