Kredyt samochodowy dla pracujących za granicą

Od ponad pół roku pracuję w Anglii na umowę, jednak posiadam polskie obywatelstwo i raz w miesiącu jestem w Polsce. Czy w takiej sytuacji mogę uzyskać kredyt samochodowy w Polsce? Posiadam 25% wkład własny, kredyt samochodowy na 36 miesięcy, interesuje mnie zakup BMW X5 E70 z 2008 roku, wartość ok. 80 tyś zł.

Bez większych przeszkód w takiej sytuacji powinno udać nam się uzyskać kredyt samochodowy. Jeśli posiadamy stałe zatrudnienie poza granicami Polski które możemy udokumentować a posiadamy polskie obywatelstwo to taki kredyt może zaproponować nam większość banków na terenie Polski. Jedną z ważniejszych przepustek w tej sytuacji będzie to że posiadamy już wkład własny a ponadto kredyt udzielany jest jakby pod zastaw samochodu który zamierzamy zakupić.

Oczywiście aby uzyskać tak wysoki kredyt i z krótkim okresem spłaty nasze dochody będą musiały być odpowiednie wysokie, w innej sytuacji bank może nam zaproponować dłuższy okres spłaty.

Oto niektóre z banków które udzielają kredytów samochodowych uwzględniając dochody uzyskiwane poza granicami Polski: Santander Consumer bank, PKO BP , BNP Paribas Bank, Deutsche Bank czy Nordea Bank.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *