Kredyt pozabankowy 10 tyś zł na działalność

Prowadzę działalność gospodarczą i jest mi potrzebna niewielka pożyczka pozabankowa około 10-12 tys na bieżące wydatki (płatności). Chciałbym ja spłacić nawet jednorazowo w okresie 21-30 dni. Nie jestem osoba zadłużoną itp. Czy są firmy pozabankowe które oferuję takie kwoty z stosunkową krótkim okresem spłaty?

Wśród firm pozabankowych znajdziemy firmy które oferują wysokie kwoty pożyczek pozabankowych, jednak większość z nich posiada znacznie dłuższe terminy spłaty najczęściej nie krótsze niż 12 miesięcy a więc np. Profi Credit. Poza tym koszty takiej pożyczki są drastycznie wysokie więc nawet nie polecalibyśmy pożyczania tak wysokich kwot na długie okresy spłaty.

Najrozsądniejszą opcją w takiej sytuacji jak ta będzie pożyczka pozabankowa pod zastaw np. samochodu. W przypadku Motopożyczki którą mamy na myśli możemy wybrać dowolny okres spłaty i może to być również okres 1 miesiąca w czasie którego możemy spłacić całość pożyczonej kwoty wraz z odsetkami.

Aby jednak uzyskać taką pożyczkę musimy oczywiście posiadać własny samochód a jego wartość nie powinna być niższa niż prawie dwu krotność pożyczanej kwoty. Jeśli więc zależy nam na pożyczeniu 12 tyś zł to wartość samochodu powinna wynosić ok. 20 tyś zł. Może to być zarówno samochód nowy jak i używany, tyle że w tym drugim wypadku nie może on być starszy niż 10 lat.

Jeśli wierzyć wyliczeniom dokonanym na stronie Motopożyczki koszt pożyczenia 12 tyś zł na okres 1 miesiąca nie będzie duży i będzie nas kosztować 720 zł. Nie mamy jednak informacji czy jest to pełen koszt kredytu.

Warto wspomnieć że taka pożyczka pozabankowa jaką proponuję MotoPożyczka czyli pożyczka pod zastaw będzie najkorzystniejszą pozabankową opcją. Jeśli mielibyśmy pożyczać taką kwotę w opcji gotówkowej koszt tej pożyczki byłby znacznie wyższy. Biorąc pożyczkę pod zastaw auta nie pozbywamy się samochodu na określony czas a normalnie możemy korzystać z niego jak dotychczas, tyle że stanowi on zabezpieczenie pożyczki w sytuacji jeśli byśmy jej nie spłacili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *