W co zainwestować 10 000 zł na kilka miesięcy?

Mam na koncie wolne 10 tyś zł które chciałbym zainwestować w coś co mogłoby mi przez kilka miesięcy przynieść dodatkowy zysk ale mówię tu wyłącznie o takich sprawdzonych metodach, a nie tych które wiążą się z jakimś ryzykiem powierzonego kapitału. W co zainwestowalibyście mają do dyspozycji taką kwotę pieniędzy ze zwrotem w ciągu np. 3 miesięcy?

Przeglądając internet natkniemy się na szereg przeróżnych propozycji w ramach których możemy zyskać dodatkowe procenty inwestując swoją gotówkę na określony czas – lokaty, konta oszczędnościowe, produkty strukturyzowane po giełdę. W przypadku takiej kwoty i krótkiego czasu inwestycji my wybralibyśmy dwie opcje. Jedna jest całkowicie pozbawiona ryzyka i w jej przypadku mamy gwarancję otrzymania zarówno powierzonej kwoty jak i dodatkowych procentów a druga wiąże się z pewnym ryzykiem, za to może nam przynieść znacznie większy zysk.

Ta pierwsza to jak się pewnie domyślacie inwestycja środków w lokatę 3-miesięczną. Oczywiście w przypadku lokaty zakładanej na okres 3-miesięcy nie mamy co liczyć na jakieś wysokie prowizje z tego tytułu, jednak za to możemy przez 3 najbliższe miesiące spać spokojnie a nie z obawami że nie dostaniemy swoich pieniędzy z powrotem jak bywało to w przypadku wysoko oprocentowanych lokat Amber Gold.

W przypadku lokaty 3-miesięcznej w Idea Banku mamy gwarancję BGF czyli Bankowego Funduszu Gwarancyjnego a więc mamy pewność bezpiecznego powierzenia swoich środków pieniężnych.

Ile zarobimy zakładając lokatę i przelewając na nią 10 000 zł? Będzie to dokładnie 123,03 zł – niektórzy powiedzą że nie dużo ale zawsze to lepsza opcja niż środki miałyby leżeć na naszym nie oprocentowanym koncie bankowym.

Druga opcja, nieco bardziej ryzykowna ale ciesząca się dosyć dużą popularnością wśród osób lubiących inwestować przez internet jest serwis Kokos. Świadczy on usługi pośrednictwa w udzielaniu pożyczek różnym osobom, również tym które nie mają możliwości otrzymania kredytu w tradycyjny sposób w banku.

Jaka może być nasza w tym rola? Możemy stać się inwestorem który inwestuje swoje pieniądze a więc pożycza pieniądze osobie starającej się w Kokos o pożyczkę. Sami możemy ustalić jaką kwotę decydujemy się zainwestować i jaki będzie okres spłaty. Mając do dyspozycji 10 tyś zł możemy wybrać kilka ofert aby nie inwestować całości w postaci jednej pożyczki.

Jaki procent zarobimy na takich pożyczkach? Zależy to od konkretnej oferty – w skali roku może to być nawet do 16% dzięki czemu w ciągu zaledwie 3 miesięcy możemy zarobić całkiem niezłą sumkę. Aby zmniejszyć ryzyko warto wybrać osobę która brała już wcześniej w serwisie Kokos pożyczkę i spłaciła ją terminowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *