Problem z uzyskaniem kredytu przez zapytania w BIK

Moja sytuacja wygląda kompletnie odmiennie od wielu przedstawianych na Państwa łamach ponieważ nie posiadam negatywnej historii w BIK, nie dość tego nigdy nie brałem żadnego kredytu ani karty kredytowej, żadnego sprzętu na raty itp. Trochę nie świadomie narobiłem sobie zapytań w BIK ponieważ chciałem wziąć kredyt gotówkowy ale bank w którym składałem wniosek zaproponował mi trochę nie korzystne warunki dlatego chciałem poszukać lepszej oferty. No i potem już poleciało – w drugim banku podobna oferta której nie przyjąłem, a w kolejnych choć oferta była lepsza, banki odrzuciły mój wniosek o kredyt. Potem dowiedziałem się że w żadnym kolejnym banku nie mam już szansy na kredyt bo mam już narobione za dużo zapytań w BIK..

Taka sytuacja faktycznie może mieć miejsce i słyszeliśmy o podobnych przypadkach już nie raz. Jeśli każdy kolejny bank teraz odrzuca nasz wniosek o kredyt to pozostaje nam tylko czekać, według naszych informacji takie zapytania choć nadal będą widnieć w bazach BIK przez 12 miesięcy, to po 2-3 miesiącach tracą ważność. Aktualnie możemy sprawdzić swoją historię kredytową w BIK całkowicie online, bezpłatnie raz na 6 miesięcy.

Jeśli nie chcemy czekać tak długo a chcielibyśmy uzyskać pożyczkę, to nie narażając się na duże koszta możemy skorzystać z pożyczek społecznościowych. W przypadku tego rodzaju pożyczek musimy jednak pamiętać że są one udzielane przez osoby prywatne, przez specjalne serwisy internetowe i czasami musi upłynąć od kilku do kilkunastu dni aż ubiera się określona ilość osób (inwestorów) które będą zainteresowane udzieleniem nam pożyczki. Oprocentowanie takich pożyczek zbliżone jest do kredytów bankowych, dlatego cieszą się one co raz większym zainteresowaniem wśród osób potrzebujących dodatkowego zastrzyku gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *