Nie mogę dostać kredytu – co robić?

Mam obecnie 20 lat i pracuję od niespełna roku, dochód 1800 zł netto. Jakiś czas temu próbowałem uzyskać kredyt gotówkowy w banku ale niestety mój wniosek został odrzucony z powodu zbyt młodego wieku i braku historii kredytowej. Jak w takim razie mam uzyskać pierwszy kredyt, czekając do 25 czy 30 lat?

Takie sytuacja mają miejsce dosyć często ponieważ banki dosyć ostrożnie podchodzą do przyszłych kredytobiorców. Uzyskanie kredytu w takiej sytuacji może być nieco problematyczne, choć wydawać by się mogło że sytuacja osoby starającej się o kredyt niemal wymarzona – żadnych kredytów na koncie i całkiem przyzwoity dochód dzięki któremu bez problemu powinniśmy spłacać raty udzielonego kredytu.

Jak w takiej sytuacji uzyskać zatem kredyt gotówkowy? Według naszych informacji największe szanse mamy w takiej sytuacji w Getin Bank, Credit Agricole czy Kasach Stefczyka więc starając się o kredyt w pierwszej kolejności spróbujmy złożyć wniosek właśnie w tych bankach. Pamiętajmy jednak by nie składać takich wniosków jednocześnie ponieważ każdy z banków będzie weryfikował nasze dane w BIK przez co narobimy sobie zapytania w bazach a w przypadku ich dużej liczby możemy mieć kłopoty z uzyskaniem kredytu przez najbliższe miesiące.

Możemy też złożyć wniosek o kredyt w banku w którym posiadamy konto osobiste, na które przelewane jest nasze wynagrodzenie. Bank na podstawie historii rachunku będzie mógł ocenić naszą zdolność kredytową.

Jeszcze innym pomysłem na pisanie pierwszych kart naszej historii kredytowej jest wzięcie jakiegoś sprzętu na raty czy to za pośrednictwem sklepów internetowych czy popularnych supermarketów ze sprzętem rtv czy agd. Po spłacie takich rat dużo łatwiej będzie nam uzyskać pierwszy kredyt.

Alternatywną metodą uzyskania kredytu są pożyczki pozabankowe, w przypadku których musimy się liczyć ze znacznie wyższymi kosztami tym bardziej jeśli zależy nam na wysokich kwotach. Najbardziej sensowną i najbardziej opłacalną opcją jest pożyczenie chwilówki ponieważ w ich wypadku koszty nie będą aż tak znaczne lub też mogą być całkowicie ich pozbawione. Aktualnie większość chwilówek skierowanych do nowych klientów posiadają promocję w ramach której pierwszą pożyczkę możemy uzyskać całkowicie za darmo. W przypadku chwilówek musimy pamiętać jednak że całość pożyczonej kwoty musimy zwrócić w ciągu maksymalnie 30 dni. Mamy co prawda możliwość przedłużenia terminu spłaty ale to naraża nas na dodatkowe koszty.

I o czym jeszcze należy wspomnieć na sam koniec – informacje na temat pożyczek zaciąganych w firmach pozabankowych nie są odnotowywane w bazach BIK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *