Linia firmowa dla przedsiębiorstw

Czym jest linia kredytowa dla przedsiębiorstw?

Osoby prowadzące działalność gospodarczą bardzo często korzystają z dodatkowych środków finansowania ze strony banków. Są to bardzo często różnego rodzaju produkty finansowe. Począwszy od kredytów inwestycyjnych, przez kredyty obrotowe i pożyczki hipoteczne, po linie odnawialne w rachunku firmowym. Dzisiaj skupimy się właśnie na tym ostatnim rozwiązaniu.

Linia kredytowa to inaczej mówiąc – kredyt odnawialny uruchamiany w rachunku firmowym, prowadzonym przez przedsiębiorcę. Może on zostać uruchomiony na prośbę właściciela rachunku, po dokładnej weryfikacji jego zdolności kredytowej. Dzięki temu rozwiązaniu, osoba prowadząca firmę zyskuje dodatkowe środki, z których może w każdej chwili skorzystać.

Jak działa linia kredytowa dla przedsiębiorców?

W pierwszej kolejności postanowiliśmy zapytać u źródła i w tym celu skierowaliśmy to pytanie do Szymona Fidorczyk, przedstawiciela Fido Finanse – firmy, która od lat pomaga w uzyskaniu finansowania małym i średnim przedsiębiorcom.

„Jest to bardzo często wybierana oferta wśród osób prowadzących własny biznes. Bank przyznaje przedsiębiorcy określony limit w rachunku. Są to dodatkowe środki, z których może on korzystać w każdej dowolnej chwili. To jakby debet w koncie, z tą różnicą, że nie musimy go spłacać pod koniec miesiąca. Środki z limitu możemy spłacać, kiedy jest nam wygodnie. Co więcej, nie spłacając równych rat miesięcznych rat jak w przypadku kredytu, a spłacamy dowolne kwoty. Raz mogą one być większe, a raz mniejsze”.

Warto również dodać, że po upływie 12 miesięcy, taka linia odnawialna w rachunku firmowym może nam się automatycznie odnowić. Wystarczy spełnić określone warunki, które ustalił bank. Najczęściej mówią one o tym, by zapewnić określone wpływy na konto firmowe. A dzięki temu uzyskujemy stały dostęp do dodatkowego finansowania, bez konieczności składania nowych wniosków o udzielenie kredytu i przedstawiania w tym celu dodatkowych zaświadczeń.

(więcej…)

Kredyt na start firmy 20 000 zł

Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś banki udzielają polskim firmom dopiero zaczynającym działalność, kredyty w wysokości 20 tyś zł? Dodam tylko że firma działa od 3 miesięcy i nie przynosi jeszcze dochodu chodź przychód pojawił się już od pierwszych dni prowadzenia działalności. Kredyt chciałbym przeznaczyć na zakup towaru a jest to sklep z narzędziami, artykułami metalowymi itp.

Uzyskanie kredytu jest jak najbardziej możliwe w takiej sytuacji. Jeśli działalność jest prowadzona dopiero od kilku miesięcy to w zasadzie tylko kredyt na start wchodzi w grę. Kredyty na start oferowane są przez takie banki i instytucje jak Idea Bank, Biz Bank czy Tax Care. Są one przeznaczone dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą na terenie Polski czy dla nowych przedsiębiorców. Przy ich udzielaniu najczęściej nie są wymagane dokumenty potwierdzające dochód firmy. (więcej…)

W co zainwestować 10 000 zł na kilka miesięcy?

Mam na koncie wolne 10 tyś zł które chciałbym zainwestować w coś co mogłoby mi przez kilka miesięcy przynieść dodatkowy zysk ale mówię tu wyłącznie o takich sprawdzonych metodach, a nie tych które wiążą się z jakimś ryzykiem powierzonego kapitału. W co zainwestowalibyście mają do dyspozycji taką kwotę pieniędzy ze zwrotem w ciągu np. 3 miesięcy?

Przeglądając internet natkniemy się na szereg przeróżnych propozycji w ramach których możemy zyskać dodatkowe procenty inwestując swoją gotówkę na określony czas – lokaty, konta oszczędnościowe, produkty strukturyzowane po giełdę. W przypadku takiej kwoty i krótkiego czasu inwestycji my wybralibyśmy dwie opcje. Jedna jest całkowicie pozbawiona ryzyka i w jej przypadku mamy gwarancję otrzymania zarówno powierzonej kwoty jak i dodatkowych procentów a druga wiąże się z pewnym ryzykiem, za to może nam przynieść znacznie większy zysk. (więcej…)