Kredyt na start firmy 20 000 zł

Chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś banki udzielają polskim firmom dopiero zaczynającym działalność, kredyty w wysokości 20 tyś zł? Dodam tylko że firma działa od 3 miesięcy i nie przynosi jeszcze dochodu chodź przychód pojawił się już od pierwszych dni prowadzenia działalności. Kredyt chciałbym przeznaczyć na zakup towaru a jest to sklep z narzędziami, artykułami metalowymi itp.

Uzyskanie kredytu jest jak najbardziej możliwe w takiej sytuacji. Jeśli działalność jest prowadzona dopiero od kilku miesięcy to w zasadzie tylko kredyt na start wchodzi w grę. Kredyty na start oferowane są przez takie banki i instytucje jak Idea Bank, Biz Bank czy Tax Care. Są one przeznaczone dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą na terenie Polski czy dla nowych przedsiębiorców. Przy ich udzielaniu najczęściej nie są wymagane dokumenty potwierdzające dochód firmy.

Starać się o taki kredyt możemy się już od pierwszych dni prowadzenia działalności a nie później niż 12 miesięcy po otwarciu działalności.

Kwoty kredytów udzielanych w ramach kredytów na start są różne i tak w Idea Banku i Tax Care mamy możliwość uzyskania kredytu w wysokości nawet do 350 000 zł, w Biz Banku do 500 000 zł. Mówimy tu jednak o kredytach udzielanych z zabezpieczeniami rzeczowymi. W przypadku braku zabezpieczenia kredytu możemy liczyć na kwoty rzędu maksymalnie 20-25 tyś zł. Okres spłaty takiego kredytu również jest różny i w zależności od konkretnego banku w którym składamy wniosek może wynosić do 60 czy nawet 120 miesięcy.

Warto jednak pamiętać że na im krótszy okres zaciągniemy taki kredyt tym jego koszt będzie niższy. Z drugiej strony najlepiej dobrać taką ratę kredytu która nie utrudni funkcjonowania naszego małego przedsiębiorstwa i obok niego będziemy mogli również bez problemowo opłacać inne co miesięczne zobowiązania takie jak choćby składki na ZUS czy podatki do Urzędu Skarbowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *