W poszukiwaniu pożyczki prywatnej na wesele

Posiadam jeden zaciągnięty kredyt w banku który jeszcze spłacam. W związku z tym że szykuje mi się wesele córki chciałabym uzyskać dodatkowy kredyt, jednak jak się już dowiadywałam w banku nie mam większych szans na jego uzyskanie z powodu jak to powiedziano niskiej zdolności kredytowej. Nie mam żadnych opóźnień w spłacie kredytu, historię kredytową również mam pozytywną. Zainteresowana byłabym uzyskaniem pożyczki prywatnej, oferty pozabankowe są dla mnie zbyt drogie w spłacie.

W przypadku jeśli mamy pozytywną historię kredytową możemy spróbować jeszcze w innych bankach udzielających kredytów gotówkowych, choć musimy się liczyć z tym że odpowiedź możemy otrzymać podobną. Jeśli nie interesują nas pożyczki pozabankowe, to alternatywą mogą być w tym wypadku pożyczki prywatne jednak nie takie które pożyczamy od indywidualnej osoby które są udzielane najczęściej pod zastaw czy to działki, domu czy samochodu a znacznie bardziej bezpieczne pożyczki społecznościowe.

Jak działają takie pożyczki społecznościowe? Opierają się one na działaniu specjalnego portalu przygotowanego do tego celu, w naszym kraju jednymi z najpopularniejszych takich portali są Kokos i Lendico. W pierwszym kroku wymagana jest rejestracja przy okazji której może być wymagane również przesłanie skanu naszego dowodu osobistego. Gdy już dopełnimy wszystkie kroki związane z rejestracją w serwisie będziemy musieli przygotować naszą aukcję pożyczkową w której określimy kwotę pożyczki która nas interesuje oraz okres spłaty, będziemy mogli również kilku krokach opisać na co potrzebujemy pieniędzy co może nam niekiedy pomóc w jej szybszym uzyskaniu. Ważnym etapem będzie również podanie oprocentowania jakie możemy zaproponować.

Zarejestrowaliśmy się, utworzyliśmy aukcje i co dalej? Teraz musimy czekać aż zbierze się odpowiednia ilość inwestorów którzy będą chcieli zainwestować swoje pieniądze pożyczając je nam. A są one pożyczane przez osoby prywatne które również zarejestrowały się w serwisie ale nie po to by pożyczać ale by zarobić na udzielonej pożyczce dlatego że mogę one w ten sposób uzyskać wyższe oprocentowanie niż na lokacie czy koncie oszczędnościowym. W ten sposób uzyskujemy więc obustronną korzyść..

Pożyczki społecznościowe mogą być przeznaczone na dowolny cel a więc możemy je przeznaczyć zarówno na zakup samochodu, pokryć koszty związane z wycieczką zagraniczną jak również wyprawić wesele córki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *