Pożyczka na samochód z wpłatą własną

Szukam pożyczki na samochód bez okazywania zaświadczeń o dochodach. Interesuje mnie zakup samochodu o wartości 30 tyś zł minus wpłata własna 10 tyś zł. Sprawdzanie w BIK raczej nie wchodzi w grę ponieważ miałem narobione trochę zapytań więc może być z tym problem.

Uzyskanie pożyczki w takim wypadku jest jak najbardziej możliwe o ile oczywiście interesuje nas pożyczka pozabankowa pod zastaw zakupionego samochodu.

Jedną z takich propozycji posiada w swojej ofercie Motopożyczka która daje możliwość uzyskania pożyczki na zakup samochodu zarówno nowego jak i używanego. Jedynym problemem w takim wypadku może być kwota wpłaty wstępnej którą posiadamy ponieważ dopłata ze strony Motopozyczki może wynosić maksymalnie 60% a więc jak nie trudno pożyczyć w takim wypadku musielibyśmy mieć odłożone 40% co daje nam kwotę 12 tyś złotych a więc nieco więcej od posiadanej kwoty.

Jeśli mamy jakieś opóźnienia w BIK czy obniżoną punktację to tutaj nie będzie robiło to problemu ponieważ Motopożyczka nie będzie sprawdzać naszej historii w BIK. Największa uwaga jest przykładana do samego pojazdu (przykładowo jednym z wymogów jest zapis o tym że pojazd nie może być starszy niż 12 lat) oraz do posiadanej wpłaty własnej.

Jeśli natomiast chodzi o okres spłaty pożyczki to możemy go dowolnie rozłożyć, maksymalny okres spłaty wynosi 72 miesiące. Musimy jednak wiedzieć że na im dłuższy okres zdecydujemy się pożyczyć pieniądze tym bardziej będzie to dla nas nie opłacalne ponieważ Motopożyczka choć nie posiada czegoś takiego jak oprocentowanie pożyczki (wynosi ono 0%) to będzie pobierała miesięcznie prowizję w wysokości 6% od wysokości pożyczonej gotówki. Nie trudno więc policzyć że przy większej ilości miesięcy koszt pożyczki będzie znaczny a w przypadku jeśli wzięlibyśmy pożyczkę na więcej niż 16 miesięcy to będziemy spłacać już dwu krotność pożyczonej kwoty a nawet więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *