Gdzie uzyskam pożyczkę pozabankową na raty?

Zwątpiłem już w banki ponieważ trzeci z kolei bank odmawia mi nie dużego kredytu (4000 zł). Pierwsze podanie o kredyt składałem w banku w którym mam konto osobiste ale wniosek został odrzucony – niska zdolność z powodu kredytu spłacanego już w innym banku. Potem złożyłem jeszcze dwa wnioski w innych bankach ale również zostały odrzucone. Czy jest szansa że uzyskam pozabankową pożyczkę z ratami podobnymi jak w banku?

Pożyczkę z ratami pozabankowo oczywiście dostaniemy tyle że koszt tych rat będzie już wyższy niż tradycyjny kredyt w banku. Wracając jednak do wniosków składanych w banku – naszym zdaniem dalsze składanie takich wniosków w kolejnych bankach pozbawione jest większego sensu z tego względu że nie dość że mamy niską zdolność (obniżona zaciągniętym już kredytem) to jeszcze nie dość tego robimy sobie zapytania do BIK każdym kolejnym wnioskiem.

Pożyczek pozabankowych z miesięczną ratą udziela wiele firm że wspomnimy choćby o Asa Kredyt, Takto Finanse, Zaimo, Zaplo czy Incredit.

Najtańszym rozwiązaniem będzie według naszych orientacji pożyczka w Providencie tyle że w tej firmie nie uzyskamy niestety pożyczek z ratą miesięczną a ratą tygodniową. Oznacza to że cała pożyczka jest rozłożona na większą ilość rat tygodniowych przez co otrzymujemy niższe raty do spłaty ale większą ich ilość. Sumująć jednak wszystkie te raty często otrzymamy nawet niższą kwotę do spłaty niż w niektórych firmach pozabankowych. Mowa tu o opcji Przelew dostępnej w Providencie, ponieważ musimy wiedzieć że firma oferuje dwie opcje pożyczenia gotówki. Wspomnianą właśnie opcję przelewową oraz domową która niestety jest droższa w spłacie i to znacznie i dlatego byśmy jej nie polecali.

Tradycyjne miesięczne raty możemy uzyskać w innych firmach udzielających pożyczek pozabankowych o których wspomnieliśmy już wcześniej. Spośród nich najtańszą opcję uzyskamy w Asa Kredyt, jednak maksymalna kwota pożyczki jaką oferuje firma to 3000 zł. Większe kwoty dostaniemy w każdej z pozostałych firm a największą w Takto Finanse która oferuje nawet do 10 000 zł.

Najszybsze uzyskanie pożyczki zapewniają trzy ostatnie firmy a więc Zaimo, Zaplo czy Incredit, jednak koszt tych pożyczek jest już znacznie wyższy od tych które oferują banki, nie kiedy zbliżający się nawet do kwoty dwukrotnie większej od pożyczonej.

Trzeba jednak przyznać że sam czas potrzebny do uzyskania pożyczki został ukrócony do minimum i jeśli pozytywnie przejdziemy weryfikację to potrzebną gotówką na koncie będziemy mogli cieszyć się nawet w ciągu kilkudziesięciu minut od złożenia wniosku. Do jej uzyskania też firmy pozabankowe nie wymagają za wiele, w większości przypadków są to głównie dane w dowodu osobistego oraz przelew weryfikacyjny (nie mylić z drogimi przedpłatami jakie każą sobie płacić nie które firmy pozabankowe czy parabanki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *