Kredyt samochodowy na firmę

Prowadzę jedno osobową działalność gospodarczą i aktualnie przymierzam się do zmiany samochodu. Pomyślałem żeby wziąć go na firmę by częściowo wliczyć go w koszta prowadzonej działalności. Jako że nie mam na niego gotówki chciałbym wziąć go na kredyt, czy będzie to możliwe?

W takim wypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie znalezienie kredytu samochodowego dla firm który dostępny jest w ofercie kilku banków jak choćby Idea Bank czy Bank BPH. Taki kredyt umożliwia osobom prowadzącym działalność gospodarczą zakup zarówno samochodu osobowego, ciężarowego, przyczep, motocykli a nawet łodzi motorowych i skuterów wodnych. Dotyczy to zarówno nowych pojazdów jak również używanych, tyle że te ostatnie najczęściej objęte są limitem wiekowym. W jednym banku uzyskamy kredyt na 7-letnie auto a w innym możemy uzyskać kredyt nawet na 10-letni samochód.

Warto też wspomnieć że jeżeli myślimy o zakupie samochodu to właśnie kredyt samochodowy będzie dla nas znacznie bardziej opłacalny od tradycyjnego kredytu gotówkowego jako że będzie on posiadał znacznie bardziej atrakcyjne dla nas oprocentowanie.

Jakie są korzyści kredytu samochodowego dla firm? Nie bez znaczenia jest fakt że biorąc kredyt samochodowy na firmę będziemy mogli wliczyć w koszta prowadzonej działalności zarówno sam koszt zakupu pojazdu, odsetki od rat kredytu, dodatkowe prowizje i opłaty manipulacyjne oraz koszty eksploatacji pojazdu. Ponadto jeśli zdecydujemy się na kredyt samochodowy na firmę odliczymy również podatek vat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *