Jak uzyskam pożyczkę od osób prywatnych przez internet?

Mam kłopot aby uzyskać dodatkowy kredyt gotówkowy w banku. Jeden kredyt już spłacam jednak potrzebuję drugiego a niestety w bankach w których składałem wniosek nie otrzymałem pozytywnej decyzji. Miałem złożony również wniosek o pożyczkę w Providencie ale koszt pożyczki jest dla mnie za wysoki dlatego nie byłem zainteresowany wzięciem u nich pożyczki, zresztą w innych firmach pozabankowych w których sprawdzałem wygląda to podobnie. Słyszałem o możliwości uzyskania pożyczki od osób prywatnych przez internet które nie są aż tak drogie w spłacie?

Pożyczki prywatne przez internet to w ostatnim czasie co raz bardziej popularny temat cieszący się zainteresowaniem w sieci. Odradzamy jednak zapożyczania się u nie sprawdzonych źródeł zamieszczanych często w serwisach ogłoszeniowych czy mało nam znanych instytucjach ponieważ możemy trafić na nie korzystną dla nas umowę i narazić się na wysokie koszty pożyczki.

Lepszym rozwiązaniem wydają się serwisy społecznościowe o charakterze finansowym pokroju Kokos które umożliwiają uzyskania pożyczki o osób prywatnych całkowicie drogą internetową. Musimy jednak pamiętać że jako nowo zarejestrowany użytkownik nie będziemy w stanie uzyskać większej kwoty pożyczki na samym początku ponieważ po pierwsze osoby które udzielają pożyczek nie znają jeszcze naszej historii kredytowej a po drugie nowe osoby nie mogą uzyskać pożyczek większych niż 1000 zł. Gdy jednak będziemy mieli już za sobą pierwszą spłaconą w terminie pożyczkę to przy kolejnych będziemy mieli szansę na uzyskanie większych kwot (za pośrednictwem serwisu Kokos nawet do 25 000 zł).

Pierwszym krokiem w drodze do uzyskania pożyczki w Kokos będzie przelanie opłaty weryfikacyjnej 1 zł z naszego konta oraz przesłania skany/zdjęcia naszego dowodu osobistego przez internet. W kolejnych krokach będziemy musieli wprowadzić kwotę pożyczki jaką jesteśmy zainteresowani, okres w jakim zamierzamy spłacić całość pożyczonej kwoty wraz z ustalonym oprocentowaniem oraz dodatkowe informacje w postaci choćby celu pożyczki.

Faktycznie – pożyczka społecznościowa może być dla nas znacznie tańsza w spłacie od kredytów pozabankowych a w niektórych przypadkach nawet od kredytów bankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *