Dodatkowy kredyt na zakup samochodu

Planuję zakup samochodu osobowego Toyota Avensis z 2009 roku. Koszt pojazdu to 60 000 zł, jednak nie interesuje mnie cała kwota kredytu ale tylko jej cześć ponieważ połowę tej kwoty mam już odłożenie. Czy w takim wypadku mogę skorzystać również z kredytu samochodowego czy będę musiał wziąć kredyt gotówkowy?

W tym wypadku jak najbardziej możemy zaciągnąć kredyt samochodowy ponieważ ani tak jest on nam wypłacany w gotówce przez bank. Jeśli mamy 50% kwoty wartości pojazdu to jeszcze lepiej dla nas ponieważ będziemy mogli liczyć na bardziej korzystne warunki a bank nie będzie miał raczej żadnych przeciwwskazań aby udzielić nam kredytu. Kredyt samochodowy będzie się cechował również niższym oprocentowaniem niż kredyt gotówkowy a więc będzie dla nas tańszy w spłacie.

Kredyt samochodowy jest oferowany zarówno na nowe jak i używane pojazdy. W przypadku tych ostatnich najczęściej jest stosowany limit wiekowy pojazdu – najczęściej jest to nie więcej niż 8 lat. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z pojazdem 5-letnim więc również każdy bank powinien nam kredyt samochodowy na zakup tego samochodu udzielić.

Pewne ograniczenie może się jednak pojawić co do okresu spłaty kredytu. W większości banków okres zaciągniętego kredytu wraz wiekiem pojazdu najczęściej nie przekracza 12 lat. Oznacza to w tym wypadku że kredyt na auto 5-letnie uzyskamy z okresem spłaty na maksymalnie 7 lat. Mówimy tu już jednak raczej o maksymalnym okresie kredytowania i w niektórych bankach ta granica może być nieco krótsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *