Pożyczka pozabankowa na zapłacenie alimentów

Byłbym zainteresowany pozyskaniem pożyczki pozabankowej na alimenty w wysokości 5000 zł na okres 24 miesięcy, jednak z góry uprzedzam że nie jestem zainteresowany ofertami firm Provident, Skarbiec czy Bocian.

W związku z tym że nie ma jakichś specjalnych pożyczek na taki cel jak alimenty rodzinne, więc w tym wypadku możemy jedynie polecić tradycyjne pożyczki pozabankowe z długim okresem.

W takiej sytuacji w pierwszym kroku kierowalibyśmy pierwsze kroki do Providenta jako że firma ta posiada najniższe koszty pożyczki spośród znanych na firm pozabankowych. W tym jednak wypadku osoba poszukująca pożyczki nie była zainteresowana ich ofertą a więc musieliśmy poszukać innej oferty.

Jedną z takich ofert posiada Incredit, firma która umożliwia pożyczenie 5000 zł z okresem spłaty do 24 miesięcy. Należy jednak od razu zaznaczyć że tego rodzaju firmy pozabankowe posiadają dosyć wysokie oprocentowanie pożyczek, szczególnie w sytuacji kiedy decydujemy się pożyczyć je na dłuższy okres jak w tej konkretnej sytuacji. Do uzyskania takiej pożyczki nie będzie nam potrzebne zbyt wiele ponieważ wystarczą w zasadzie dane z dowodu osobistego, wykonanie przelewu weryfikacyjnego oraz dostępny w zasięgu telefon komórkowy. Aby jednak uzyskać pierwszą pożyczkę w takiej wysokości będziemy musieli na start pożyczyć mniejszą pożyczkę do 1000 zł i spłacić ją w terminie (nawet w ciągu miesiąca). W chwili kiedy pisaliśmy ten materiał firma posiadała promocję w ramach której tą pierwszą pożyczkę do 500 zł na 30 dni moglibyśmy pożyczyć całkowicie za darmo.

Podobną propozycje pożyczek pozabankowych z długim okresem spłaty posiadają jeszcze takie firmy jako Takto Finanse czy Zaimo. Jednak o ile pierwsza z firm pożyczy nam gotówkę z okresem spłaty 2 lat to w przypadku Zaimo będziemy musieli całość pożyczonej kwoty wraz z odsetkami spłacić w ciągu 12 miesięcy ponieważ jest to maksymalny okres spłaty jaki posiada w ofercie ta firma. Jeśli natomiast chodzi o formalności to Takto będzie bardziej wnikliwe i dokładnie prześwietli naszą sytuację finansową czy historię kredytową, w przypadku Zaimo na ogół pożyczki udzielane są na podstawie samych danych z dowodu osobistego a ocena zdolności dokonywana na podstawie autorskiego systemu firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *