Pożyczka lub kredyt na zasiłek z MOPS’u

Mam może nieco dziwne pytanie ale nie znalazłam na nie nigdzie odpowiedzi. Obecnie nie pracuję, jedynie dorabiam w miarę możliwości a ponadto mam zasiłek z MOPS’u. Czy taki zasiłek może stanowić dochód na który dostanę drobny pożyczkę lub kredyt ratalny na zakup jakiegoś sprzętu?

Niestety na taki zasiłek nie otrzymamy żadnego kredytu i w żadnym banku. Starając się o kredyt musimy posiadać stałe dochody z tytułu wykonywanej pracy a więc posiadając umowę o pracę i mogąc potwierdzić uzyskiwane w ten sposób dochody na podstawie przedstawionego zaświadczenia lub w postaci historii konta na które wpływa nasze wynagrodzenie.

Posiadając zasiłek z takich instytucji jak MOPS bądź też dla bezrobotnych jedyną opcją pożyczenia gotówki są pożyczki pozabankowe. W tym przypadku jednak nie wszystkie firmy będą akceptować tego rodzaju dochody więc szanse na uzyskanie pożyczki w niektórych firmach będą mniejsze a w innych większe. Należy też mieć na uwadze to że pożyczki zaciągane w firmach pozabankowych czy parabankach niestety będą posiadały wyższe oprocentowanie a więc wyższy będzie koszt pożyczki od tej tradycyjnej którą dostalibyśmy w banku. Należy więc wcześniej sprawdzić, najlepiej w kilku firmach jaki będzie koszt pożyczki, ile będzie wynosiła rata miesięczna i jak długo będziemy spłacać taką pożyczkę. Wszystkie te informacje powinniśmy sprawdzić jeszcze przed podjęciem decyzji zaciągnięciu pożyczki.

Szukając takiej najtańszej pożyczki pozabankowo powinniśmy zacząć nasze poszukiwania od takich firm jak Takto Finanse czy Provident ponieważ u nich koszt pożyczki powinniśmy uzyskać najmniejszy pod warunkiem że zależy nam na nie wielkiej pożyczce ok. 1500-2000 zł z okresem spłaty ok. 12 miesięcy. W przypadku Providenta warto pamiętać o tym że jedynie oferta Przelew będzie tą godną zainteresowania, ponieważ druga oferowana przez tę firmę (opcja Domowa) jest znacznie droższa w spłacie. Naszym zdaniem we wspomnianym przypadku raczej łatwiej będzie nam uzyskać pożyczkę w Providencie, ponieważ podejrzewamy że firma Takto bardziej restrykcyjnie podchodzi do potencjalnych pożyczkobiorców, szczególnie tych bez stałych dochodów.

Gdzie jeszcze możemy uzyskać pożyczkę w takim jak ten przypadkach? Możemy spróbować w tych firmach które udzielają takich pożyczek całkowicie przez internet a więc przykładowo Zaimo, Incredit czy Zaplo. Te oferty jednak będą jeszcze droższe w spłacie od wcześniej wspomnianych firm. Atutem jest to że w większości przypadków nie są weryfikowane w tych firmach żadne dodatkowe dokumenty jak zaświadczenie o zatrudnieniu czy dochodach a najczęściej dane z dowodu z weryfikacją danych posiadacza rachunku bankowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *