Pożyczka pozabankowa bez ukrytych kosztów

Interesuje mnie zaciągnięcie pożyczki pozabankowej ponieważ nie mogę uzyskać kredytu w banku. Naczytałem się jednak o firmach które nakładają jakieś strasznie wysokie przedpłaty bądź też dorzucają dodatkowe koszty ukryte w ratach pożyczki. Chciałbym pożyczyć 5000 zł na okres 9-10 miesięcy jednak wyłącznie ze sprawdzonego źródła, tak żebym mógł zapoznać się z ostateczną ratą pożyczki i całym harmonogramem spłat przed jej zaciągnięciem i podpisaniem umowy.

Decydując się na pożyczkę pozabankową faktycznie trzeba uważać ponieważ możemy trafić na firmę której oferta może okazać się atrakcyjna ale tylko w teorii, w rzeczywistości może wyjść coś całkowicie innego. Przykładów takich firm jest wiele, jednak nie będziemy ich tu wszystkich wymieniać. Jeśli chcemy trzymać się od takich firm z dala możemy wejść sobie na internetową listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Tam znajdziemy kilkadziesiąt nazw firm w których nie radzilibyśmy nic pożyczać. Zgromadzone tam firmy to jednak nie wszystkie które postępują nie uczciwie względem swoich klientów – takich firm jest niestety więcej! A żeby unikać takich instytucji przy zaciąganiu pożyczek pozabankowych musimy pamiętać o tym żeby nie wpłacać żadnych wysokich przedpłat przed uzyskaniem pożyczki. Jeśli w ramach pożyczki jest pobierana jakakolwiek opłata przygotowawcza, prowizja czy ubezpieczenie pożyczki to takie opłaty powinny zostać wliczone w raty pożyczki.

Pożyczkę na 5000 zł z okresem spłaty 9 czy 10 miesięcy otrzymamy w zasadzie w większości firm udzielających pożyczek długoterminowych. Korzystną dla nas ofertę znajdziemy w Providencie w ramach opcji przelew, tyle że takiej pożyczki nie będziemy mogli wziąć na taki okres a minimum 60 tygodni co daje nieco dłuższy okres spłaty.

Idealnie dopasowaną pożyczkę znajdziemy za to w Zaimo ponieważ tam możemy sobie dowolnie ustalić okres spłaty na dowolną ilość miesięcy. Koszt pożyczki będzie w tej firmie jednak nieco wyższy niż w Providencie, jednak również powinniśmy poznać dokładny koszt pożyczki przed udzieleniem nam pożyczki. Na korzyść w przypadku pożyczki w Zaimo przemawiało będzie na pewno to że czas oczekiwania na gotówkę będzie skrócony do możliwego minimum. Firma nie wymaga od nas przesyłania zaświadczeń ani o zatrudnieniu ani o zarobkach. Do uzyskania pożyczki wystarczą nam w zasadzie tylko dane z dowodu osobistego, konto bankowe i telefon komórkowy w celu potwierdzenia danych. Potrzebną gotówkę możemy więc mieć na koncie nawet w ciągu najbliższych kilkunastu minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *