Czy dostanę pożyczkę z negatywnym BIK i KRD w Zaimo?

Zdaję sobie sprawę że w mojej sytuacji mam marne szanse na uzyskanie pożyczki nawet tej pozabankowej. Kilka lat temu miałem spore opóźnienia w spłatach zarówno rat kredytu jak i rachunków telefonicznych przez co trafiłem do BIK oraz KRD. Choć od kilku miesięcy kiedy spłaciłem do końca kredyt moja sytuacja znacznie się poprawiła to jednak wpisy w w/w instytucjach pozostały. Obecnie zainteresowany byłbym uzyskaniem pożyczki z krótkim (kilku miesięcznym) okresem spłaty i zaciekawiła mnie oferta firma Zaimo. Czy w takiej sytuacji jak moja mam szanse na uzyskanie u nich pożyczki?

W podobnych przypadkach ta ostateczna decyzja zawsze będzie należeć do firmy w której staramy się o pożyczkę a więc nasze prorokowanie może nie mieć tu wcale pokrycia. W zasadzie w przypadku większości firm pozabankowych takich jak Provident czy Zaimo decyzja o udzieleniu pożyczki uzależniona jest od wielu czynników. I wcale nie jest ona uzależniona głównie od baz w których weryfikowane są nasze dane a w tych przypadkach są to najczęściej bazy BIG Infomonitora, wspomnianego KRD czy ERIF. Ważna jest również aktualna sytuacja finansowa osoby starającej się o pożyczkę, to czy aktualnie nie ma zaległości w spłatach oraz czy posiada inny zaciągnięty kredyt w bankach czy parabankach.

Zaimo to jeszcze inny przypadek ponieważ firma stosuje do weryfikacji oceny zdolności swoich klientów technologię Big Data która jest połączeniem wielu informacji na temat klienta starającego się o pożyczkę w firmie. Poza standardowymi danymi o kliencie z takich instytucji jak KRD czy Infomonitor są to informacje na temat miejsca zamieszkania, informacje o lokalizacji telefonu komórkowego w ostatnim czasie czy dane bazujące na profilach utworzonych w portalach społecznościowych. Przydatne przy ocenie zdolności klienta mogą to być również informacje na temat aktualnego źródła dochodu oraz jego wysokości. To wszystko wpłynąć może na ostateczną decyzję o uzyskaniu pożyczki w Zaimo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *